×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wyszukiwarka środków ochrony roślin - jak znaleźć preparaty biologiczne?

Autor: www.sadyogrody.pl/ KRIR 15 grudnia 2022 15:10

Wyszukiwarka środków ochrony roślin - jak znaleźć preparaty biologiczne? Jak wyszukać mikrobiologiczne środki ochrony roślin?/ fot. shutterstock

KRIR informuje, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozwinęło funkcjonalność wyszukiwarki środków ochrony roślin o możliwość wyszukiwania biologicznych środków ochrony roślin.

Jak wyszukać mikrobiologiczne środki ochrony roślin?

Biologiczne środki ochrony roślin można wyszukiwać na dwa sposoby:
1. Poprzez wyszukiwarkę środków ochrony roślin - po rozwinięciu filtrów, w polu „środek mikrobiologiczny” wybieramy opcję „TAK”. https://www.gov.pl/web/rolnictwo/wyszukiwarka-srodkow-ochrony-roslin---zastosowanie. Wyszukiwarka wskazuje, że dostępne są 392 środki mikrobiologiczne.

2. Poprzez rejestr środków ochrony roślin dostępny na stronie MRiRW https://www.gov.pl/web/rolnictwo/rejestr-rodkow-ochrony-roslin.

W tym celu należy pobrać rejestr środków ochrony roślin (plik MS Excel), otworzyć go i w kolumnie P „Uwagi” wyfiltrować wartość nr 3. Legenda na dole tabeli informuje, że uwaga nr 3 wskazuje, że jest to środek mikrobiologiczny.

Dodatkowo, każdorazowo należy weryfikować wyszukane informacje z informacjami zawartymi w zezwoleniach lub etykietach zamieszczonych na stronie internetowej urzędu - https://www.gov.pl/web/rolnictwo/etykiety-srodkow-ochrony-roslin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI