Wojciechowski pozytywnie o dopłatach do nawozów

$data.author.description Autor: farmer.pl 23 stycznia 2022 08:47

Wojciechowski pozytywnie o dopłatach do nawozów Jestem zdecydowanym zwolennikiem, żeby zezwolić państwom członkowskim na możliwie jak najdalej idącą pomoc i nie kwestionować tej pomocy - powiedział Wojciechowski. / fot. shutterstock

- Jestem zdecydowanym zwolennikiem, żeby zezwolić państwom członkowskim na możliwie jak najdalej idącą pomoc i nie kwestionować tej pomocy. Inicjatywy państw członkowskich, takie jak polska inicjatywa, są bardzo dobre - tak powiedział Janusz Wojciechowski oceniając polski wniosek ws. uruchomienia krajowej pomocy do zakupu nawozów przez rolników.

Dopłaty do nawozów

Początkowo, łódzki samorząd rolniczy wskazywał na kwotę przynajmniej 500 zł do 1 ha. Natomiast KRIR, wraz z początkiem nowego roku wystąpiła do Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi H. Kowalczyka z wnioskiem o rozważenie możliwości uwzględnienia w tarczy antykryzysowej dopłaty do nawozów mineralnych w formie zwrotu do faktury zakupionego przez rolnika nawozu do określonej dawki na hektar w wysokości 1000 zł do tony zakupionego nawozu.

W ślad za tymi apelami premier Mateusz Morawiecki wystąpił do Komisji Europejskiej o zgodę na wprowadzenie przez nasz kraj dopłat do zakupu nawozów dla rolników.

Więcej na farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI