Włochy: Sprzedaż ciągników wzrosła 50 proc. w pół roku

$data.author.description Autor: farmer.pl 27 lipca 2021 14:15

Włochy: Sprzedaż ciągników wzrosła 50 proc. w pół roku Sprzedaż ciągników we Włoszech wzrosła o ponad 50 proc. w I półroczu/ fot. shutterstock

Włoski rynek maszyn rolniczych działa pełną parą. Dane dotyczące I półrocza 2021 r. na podstawie rejestracji dostarczonych przez Ministerstwo Transportu wskazują na znaczne wzrosty dla wszystkich kategorii maszyn rolniczych - informuje farmer.pl.

Rejestracje samych tylko ciągników wzrosły w I półroczu tego roku o ponad 52 procent w porównaniu z pierwszą połową 2020 r. To ponad 12 500 sprzedanych i zarejestrowanych sztuk. Podobna sytuacja dotyczy kombajnów zbożowych, których sprzedaż wzrosła o prawie 64 procent w porównaniu do 229 sprzedanych sztuk w I połowie ub. roku.

Rekordowe wzrosty sprzedaży odnotowały również przyczepy, których w ciągu 6 miesięcy sprzedano 4770 sztuk (wzrost o prawie 40 proc.). Boom nie ominął także ładowarek teleskopowych, których sprzedaż wzrosła aż o 85 proc. do 755 sztuk.

Włoski boom w rejestracji ciągników, kombajnów i maszyn rolniczych wynika z ożywienia rynku w porównaniu z pierwszą połową 2020 r., ale przede wszystkim ze skutecznej odbudowy inwestycji gospodarstw i ulg podatkowych oferowanych przez włoski rząd dotyczących w szczególności nowoczesnych maszyn rolniczych.

Więcej w serwisie farmer.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI