Wkrótce będą jednakowe nakrętki dla środków ochrony roślin?

$data.author.description Autor: farmer.pl 06 września 2021 13:42

Wkrótce będą jednakowe nakrętki dla środków ochrony roślin? Już 10 firm z branży współpracuje w zakresie wdrożenia do praktyki systemu easyconnect; Fot. A. Kobus. farmer.pl

To bardzo prawdopodobny scenariusz. Wynika on między innymi z tego, że wiele firm z branży chce rozwijać system easyconnect (połączenie unikalnej nakrętki i specjalnie zaprojektowanego urządzenia). Ostatnio do grona 9 współpracujących firm dołączyła także firma Bayer - informuje farmer.pl.

Co to jest system easyconnect i grupa robocza easyconnect?

 Easyconnect to zamknięty system transferu (CTS) płynnych środków ochrony roślin, który składa się z dwóch elementów: unikalnej nakrętki - fabrycznie montowanej na pojemnikach - oraz urządzenia, które umożliwia bezpieczne i szybkie napełnianie opryskiwacza cieczą opryskową. Dzięki niemu napełnianie opryskiwacza jest szybsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze w porównaniu z metodami konwencjonalnymi. Opracowany przez BASF we współpracy z zewnętrznymi producentami sprzętu, easyconnect jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych stron na rynku. Grupa robocza easyconnect skupia zainteresowane firmy, które pilotażowo wdrażają easyconnect w wybranych krajach. Według stanu na wrzesień 2021 roku są nimi ADAMA, BASF, Bayer, Belchim Crop Protection, Certis Europe, Corteva Agriscience, FMC Corporation, Nufarm, Rovensa Group oraz Syngenta.  

Więcej na www.farmer.pl

 


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI