×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wapno hydratyzowane do komory. Jakie ceny i dostępność ?

Autor: www.sadyogrody.pl 05 stycznia 2022 15:38

Wapno hydratyzowane do komory. Jakie ceny i dostępność ? Sprawdziliśmy jaka jest obecnie dostępność i cena wapna hydratyzowanego /Fot. materiały własne

Sprawdziliśmy jaka jest obecnie dostępność i cena wapna hydratyzowanego, stosowanego do obniżenia dwutlenku węgla w komorach z jabłkami.

Świeże wapno hydratyzowane jest niezwykle istotne dla sadowników, którzy nie posiadają w komorach z jabłkami urządzeń, pozwalających na utrzymywanie stałych parametrów dwutlenku węgla. Takim urządzeniem jest płuczka węglowa.

Jakie ceny i dostępność wapna hydratyzowanego ?

Obecne ceny wapna w składach budowlanych w wareckim wynoszą 23-24 zł za 30 kg worek. Dostępność wapna jest duża a ceny stabilne, jednak jak poinformował nas jeden ze składów budowlanych ceny jeszcze nie poszły w górę. 

Przełom stycznia i lutego jest newralgicznym czasem, gdy zapotrzebowanie sadowników na wapno rośnie a tym samym ceny idą do góry.

Umieszczenie w komorze wapna hydratyzowanego w papierowych workach pozwala utrzymać w komorze tlen na względnie stałym i niskim poziomie. Szacuje się, że na 100-tonową komorę przeznacza się od 1,5 do 2 ton świeżego wapna.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI