W styczniu zarejestrowano 610 nowych traktorów

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 05 lutego 2021 09:19

W styczniu zarejestrowano 610 nowych traktorów Martin & Jacob: 610 nowych traktorów na otwarcie 2021 roku/ fot. za Farmer

W styczniu 2021 zostało zarejestrowanych 610 nowych ciągników rolniczych. Jest to lepsze otwarcie roku niż w 2020, jednak spadek w stosunku do grudnia jest bardzo duży – informuje agencja Martin & Jacob, monitorująca rynek rolniczy.

Pierwszy miesiąc nowego roku zakończył się wynikiem 610 rejestracji nowych traktorów. Jest to wynik lepszy od ubiegłorocznego o 16 sztuk, natomiast zdecydowanie gorszy od poprzedniego miesiąca. Dla przypomnienia – grudniowa sprzedaż była wyższa o 367 sztuk.

Zupełnie inaczej zachowywał się rynek wtórny. Sprzedaż traktorów używanych również była mniejsza w stosunku do grudnia, jednak spadek ten wyniósł zaledwie 127 sztuk. Również wolumen sprzedaży był na wysokim poziomie, bo wynosił 1549 sztuk. To porównanie wyraźnie pokazuje, że nadal jest duża potrzeba modyfikowania parku maszynowego, jednak aby pobudzać sprzedaż maszyn nowych firmy muszą poszukiwać dodatkowych zachęt dla rolników.

New Holland niezmiennie pozostaje na fotelu lidera sprzedaży nowych traktorów. W styczniu ich wynik to 126 sztuk. Oznacza to, że co piąty nowy traktor to New Holland. W tym miesiącu firma poprawiła swój ubiegłoroczny wynik ze stycznia o blisko 8 proc.

Drugą najczęściej kupowaną marką ciągnikową w styczniu była japońska Kubota. Osiągając sprzedaż na poziomie 85 sztuk, był to jeden z najlepszych początków roku dla tego producenta. Marka odnotowała największy wzrost rok do roku, który wyniósł 21 sztuk.

Na sprzedażowe podium powrócił Zetor. W styczniu czeskie traktory zostały zarejestrowane w liczbie 81 sztuk. Był to wynik o 10 sztuk lepszy niż przed rokiem. Ponad 13 proc. udział w rynku to również znacząca poprawa w stosunku do średniej z ostatnich 12 miesięcy (8,5%)

Zetor Major 80 CL znowu najczęściej kupowanym modelem

Zetor Major 80 CL był najczęściej kupowanym traktor w styczniu. Tym razem rolnicy kupili 34 sztuki, co odpowiadało za ponad 5,5% sprzedaży całego rynku. Model ten odpowiadał za 47 proc. sprzedaży marki Zetor w styczniu. Drugim najczęściej wybieranym traktorem od tego producenta była PROXIMA 90. Ten model sprzedał się w ilości 10 sztuk.

Drugim najchętniej wybieranym modelem w styczniu był New Holland T6.125. Znalazł on 17 nabywców, o 6 więcej niż przed rokiem.

Trzecim najczęstszym wyborem rolników były Deutz-Fahr 5110 G oraz Lovol M504. Oba modele zostały zarejestrowane w liczbie 12 sztuk.

 

Ciągniki rolnicze - sprawdź ofertę na Giełda Rolna!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI