W Puławach uruchomiono Centrum Badawcze Nawozów

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 19 października 2015 14:16

W Puławach uruchomiono Centrum Badawcze Nawozów W nowym Centrum opracowywane będą innowacyjne formuły nawozowe/ fot. za farmer.pl

Instytut Nowych Syntez Chemicznych w Puławach wzbogacił się o nowe Centrum Badawcze Nawozów. W nowym Centrum opracowywane będą innowacyjne formuły nawozowe do wdrożenia na szeroką skalę przemysłową.

Inwestycja objęła budowę wielofunkcyjnego obiektu przeznaczonego do prowadzenia badań nad nowymi technologiami wytwarzania nawozów mineralnych oraz częściową modernizację istniejących zasobów badawczych. Nowa jednostka Instytutu Nowych Syntez Chemicznych, o budżecie ponad 25 mln zł, powstała dzięki finansowaniu Unii Europejskiej.

- Dzisiaj polska branża nawozowa nie ma sobie równych w Europie. Oferujemy jej zupełnie nowe rozwiązania i dlatego powstało Centrum Badawcze Nawozów, które wyposażyliśmy w instalacje i aparatury unikalne na skalę światową – mówił podczas otwarcia inwestycji prof. Cezary Możeński, dyrektor Instytutu Nowych Syntez Chemicznych w Puławach.

- W INS badamy i oferujemy procesy, które chcemy, żeby były konkurencyjne, najnowocześniejsze w Europie i na świecie. W otwartej Europie nie można konkurować niczym innym tylko tym, co ma się najlepszego, tym co jest naprawdę konkurencyjne. Nasz sukces to przede wszystkim zasługa naszych pracowników – naukowców najwyższej klasy. Jesteśmy jedynym ośrodkiem w tej części Europy, który wyspecjalizował się w nawozach mineralnych - w ich badaniu, aplikacji i wdrażaniu technologii produkcyjnych. Również jesteśmy jedynym ośrodkiem w tej części Europy, który wymyśla, bada i opracowuje technologie produkcji katalizatorów – dodał prof. Możeński.

Czytaj więcej w serwisie www.farmer.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI