- Myślę, że największym wyzwaniem społecznym, przed którym wszyscy stoimy, to nie tylko koronawirus, ale tematem numer 1 są nadal postępujące zmiany klimatu i związane z tym liczne anomalie pogodowe. To ogromne susze w Brazylii czy Argentynie, pożary lasów od Kalifornii po Australię, powodzie czy szarańcza, która w ciągu kilku minut niszczy uprawy. Problemy, z którymi borykają się rolnicy na całym świecie z powodu zmian klimatycznych, są bardzo realne i bardzo dramatyczne. Ponad 800 milionów ludzi kładzie się codzienne spać głodnych i ta liczba szybko zbliży się do 1 miliarda, ponieważ przyczynia się do tego także panująca pandemia Covid-19 – mówił podczas spotkania firmy Liam Condon, prezes działu Crop Science firmy Bayer.

Condon podkreślał, że negatywny wpływ COVID-19 na stabilność gospodarki wzmocniły potrzebę zintensyfikowania nacisku na innowacje w rolnictwie i uczynienia rolnictwa częścią rozwiązania problemu zmian klimatycznych, przy jednoczesnym dalszym zapewnianiu wszystkim bezpieczeństwa żywnościowego.

- Kluczem do sukcesu są innowacje - wielokrotnie powtarzał podczas sesji Liam Condon.

Condon skomentował zobowiązania firmy Bayer w zakresie zrównoważonego rozwoju: -Szczególnie w trudnych czasach naszym obowiązkiem jest pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego i zmniejszeniu naszego śladu węglowego. Musimy również pomóc rolnikom zrobić to samo, dostarczając produkty, usługi i technologie potrzebne do wyprodukowania wystarczającej ilości żywności, przy mniejszym zużyciu zasobów natrualnych i z większą troską o środowisko. Aby to podkreślić, firma wprowadziła niedawno produkty i inicjatywy, które podkreślają jej zaangażowanie w innowacje w rolnictwie i cyfryzację. Są to między innymi:

- Pierwszy w branży, opracowany zewnętrznie model, który może mierzyć wpływ na środowisko każdego środka ochrony roślin w dowolnej uprawie na całym świecie. Jak dotąd firma wykorzystywała ten model do przeglądu całego portfolio i zastosowań na całym świecie, aby zrozumieć konsekwencje dla zrównoważonego rozwoju.

Więcej w serwisie farmer.pl