×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

VipRoom dla Partnerów Biznesowych firmy Timac Agro Polska

Autor: Krystyna Zagórska/ www.sadyogrody.pl 13 października 2017 15:55

12 października br. w Warszawie firma Timac Agro Polska zorganizowała spotkanie dla Partnerów Biznesowych, podczas którego omówiono m.in. strukturę organizacyjną i model biznesowy firmy, partnerski program współpracy w obszarze sprzedaży detalicznej oraz portfolio produktowe na sezon 2018.

Agata Stolarska, Prezes Zarządu Timac Agro Polska i Dyrektor Generalny Regionu Europy środkowo-wschodniej przypomniała historię Grupy Roullier. Początki firmy sięgają 1959 roku, kiedy to założyciel Grupy, Daniel Roullier uruchomił pierwszy zakład produkujący nawozy wapniowe posypowe z alg morskich. Kolejnym przełomowym wydarzeniem była budowa i uruchomienie produkcji nawozów wieloskładnikowych bazujących na algach morskich. W 2016 roku otworzono Światowe Centrum Innowacji Roullier, gdzie specjaliści firmy opracowują innowacyjne rozwiązania dla rolnictwa.

Grupa Roullier działa obecnie w pięciu segmentach: nawożenie (produkty wapniowe, nawozy mineralne, organiczne i rozpuszczalne w wodzie, biostymulatory korzeni i liści, nawozy płynne, suplementy nawozowe), fosforany (fosforany paszowe), magnezja (przemysłowa i rolnicza), produkty i rozwiązania dla przemysłu (wapniowe, opakowania przemysłowe, algi) oraz przemysł spożywczy (wyroby cukiernicze). Jak mówiła prezes, celem Grupy jest opracowanie wysoce zaawansowanych produktów, które zaspokoją potrzeby uprawy i gatunków na każdym kontynencie – z poszanowaniem gleby, roślin i zwierząt – w kontekście przewidywanej populacji na poziomie 10 mld w 2050 roku.

Łukasz Peroń, Communication & Crops Manager zaznaczył, że dzięki technologii opracowywanej w Światowym Centrum Innowacji Roullier powstały specyfiki Timac Agro, m.in. pochodzenia morskiego i roślinnego. Głównym obszarem działalności firmy (od 2005 r. w Polsce), jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań związanych z odżywieniem roślin i zwierząt na rzecz zrównoważonego rolnictwa, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

Maciej Sroczyński, Manager ds. PR podkreślił, że algi morskie są podstawowym surowcem wykorzystywanym do produkcji nawozów w firmie Timac Agro Polska, z uwagi na wyjątkowe źródło naturalnych molekuł o wysokiej aktywności biologicznej. Zawierają w sobie wiele różnych związków jak oligosachardydy, witaminy, aminokwasy, fitohormony oraz wiele pierwiastków takich jak cynk, fluor, potas, fosfor, żelazo, miedź, mangan, wapń, jod i in. Algi morskie dodatkowo cechują się szybkim wzrostem i bardzo dużą produktywnością biomasy, oraz co istotne – rośliny te żyją w zmiennych i wysoce stresogennych warunkach. Firma Timac Agro bazuje głównie na algach Laminaria digitata, ze względu na określone walory tego gatunku, m.in. bardzo dużą produktywność. Maciej Sroczyński zaznaczył, że do przygotowania 1 litra ekstraktu, służącego do produkcji nawozów firmy, potrzeba 22 tony alg morskich.

O kompleksach biostymulujących mówił Mateusz Nowacki, Specjalista ds. sadownictwa z firmy Timac Agro. Cząsteczka Top-Phos rozwiązuje problem uwsteczniania się fosforu zawartego w nawozie, zarówno w warunkach gleb kwaśnych, jak i zasadowych. W efekcie jesteśmy w stanie zwiększyć efektywność nawożenia fosforem o 30 proc. Kompleks Physio+, czyli aminopuryna pozyskiwana z alg morskich jest naturalną substancją wpływającą na bardziej intensywny wzrost systemu korzeniowego oraz pobieranie Ca, P, K (zwiększa wigor roślin w początkowej fazie rozwoju oraz odporność na czynniki stresowe). Mezocalc wykorzystywany we wszystkich nawozach granulowanych firmy, jest wysoko reaktywnym węglanem wapnia (CaCO3) pochodzenia organogenicznego, zapewniającym m.in. optymalizację odczynu pH w strefie korzeniowej, poprawę możliwości pobierania składników pokarmowych z gleby, czy efektywność przebiegu procesu mineralizacji oraz przemian azotowych.

Mateusz Nowacki omówił kompleks Seactiv, a także Fertiactyl składający się z  czterech elementów: kwasy humusowe i fulwowe, glicyna i betaina, zeatyna oraz składniki pokarmowe jak azot (13 proc.), fosfor (5 proc.), potas (8 proc.). Innym produktem zawierającym biostymulacje w postaci kompleksu NMX jest nawóz Maxifruit – pobudza rośliny do wytworzenia najważniejszych fitohormonów, które odpowiadają za proces zawiązania i wzrostu owoców.

Agnieszka Lenart, Regionalny Dyrektor Sprzedaży zaprezentowała portfolio produktowe firmy Timac Agro. W skład gamy nawozów płynnych wchodzą produkty Fertileader z kompleksem biostymulującym seactiv (Leos, Gold, Axis, Elite, Magnum, Tonic, Vital-954), Fertiactyl (Starter) oraz gama biostymulacji NMX, którą reprezentuje Maxifruit zawierający prekursory fitohormonów. Omówiła także nawozy granulowane z biostymulacją: Physiomax, Sulfammo 23 N-Process (do tej gamy należy również Sulfammo 30 N-Process), oraz produkty bezchlorkowe, czyli Eurofertil 33 N-Process, Eurofertil Top 30 Horti oraz gamę nawozów do fertygacji z kompleksem Phytactyl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI