Uwaga! Podrobiony środek na rynku - Malvin

Autor: www.sadyogrody.pl 15 maja 2022 15:24

Uwaga! Podrobiony środek na rynku - Malvin Uwaga na podróbkę środka Malvin/ fot. materiały prasowe

W związku z pojawieniem się na polskim rynku produktu, który posiada etykietę w języku włoskim z nazwą ‘Malvin 80WG’ firma UPL ostrzega klientów, że jest to produkt podrobiony, który NIE został wyprodukowany i wprowadzony do obrotu przez firmę, zarówno w Polsce jak również w innych krajach.

Na polskim rynku, w bezpośrednich ofertach do sadowników pojawił się produkt z włoską etykietą Malvin 80WG. Firma UPL sprawdziła ten produkt i nie ma on żadnego powiązania z produkcją UPL, nie występuje w takiej formie na włoskim rynku – jest podróbką.

Podrobiony Malvin 80WG

Jak informuje firma, poglądowe testy laboratoryjne, wykonane na zlecenie UPL wykazały ponadto brak substancji czynnej kaptan w tym produkcie, przez co jego stosowanie będzie skutkowało nieskuteczną ochroną przeciwko najważniejszym chorobom grzybowym, może być niebezpieczne dla opryskiwanej rośliny, operatora i konsumenta. Dopuszczalne normy pozostałości w plonie po stosowaniu tego rozwiązania są nieznane i mogą dyskwalifikować owoce z obrotu handlowego.

Firma przypomina, że rozwiązania UPL można nabyć w punktach sprzedaży na terenie całego kraju, na każdym opakowaniu zawarta jest etykieta
w języku polskim oraz numer partii, informacja o producencie, a na zakupiony towar należy otrzymać paragon lub fakturę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI