Ursus szacuje, że miał w I półr. 34 mln zł skonsolidowanej straty netto

Autor: PAP 09 września 2020 10:30

Ursus szacuje, że miał w I półr. 34 mln zł skonsolidowanej straty netto Grupa Ursus szacuje, że miała w pierwszym półroczu 2020 roku 34 mln zł straty/ fot.shutterstock.com

Grupa Ursus szacuje, że miała w pierwszym półroczu 2020 roku 34 mln zł straty netto z działalności, wobec 11,1 mln zł straty rok wcześniej - wynika z komunikatu spółki. Przychody grupy szacowane są na 27,3 mln zł, wobec 35,3 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Na poziomie jednostkowym szacowana strata netto to 30,6 mln zł wobec 14,7 mln zł w pierwszym półroczu 2019 r., a przychody 14,5 mln zł (35,6 mln z w pierwszym półroczu 2019 r.).

Ursus podał, że poziom straty netto i przychodów wynika m.in. utrzymywania się niesatysfakcjonującej sytuacji płynnościowej spółki wynikającej z istotnych ograniczeń w zakresie możliwości zaciągania zewnętrznego finansowania w bankach i innych instytucjach oraz konieczności dokonywania zakupów od dostawców po przedpłaceniu za towar.

Wpływ na wyniki miał mieć również wprowadzony w Polsce oraz w innych krajach stan pandemii związany z COVID-19, który - jak podał Ursus - implikował utrudnienia w sprzedaży krajowej oraz czasowe wstrzymania lub opóźnienia w dostawach poszczególnych komponentów i maszyn od dostawców z zagranicy, szczególnie z Włoch i Turcji.

"Powyższe obostrzenia ograniczyły również możliwość swobodnego prowadzenia sprzedaży eksportowej" - dodano.

Ursus opublikuje raport za pierwsze półrocze 17 września 2020 r

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI