Ursus: nic nie wskazuje na to, aby sytuacja mogła ulec poprawieFarmer.pl - 07 listopada 2019 12:06


O kłopotach lubelskiego producenta wiadomo od dawna. Niestety nic nie wskazuje na to, aby sytuacja mogła w najbliższej przyszłości ulec poprawie, gdyż po raz kolejny wycofał się inwestor mający przejąć jeden z zakładów spółki - pisze serwis farmer.pl.

Spółka Alamo Group Europe, która miała choć w części pomóc Ursusowi przejmując zakład w Dobrym Mieście, wycofała się z tej inwestycji. Decyzja ta została ogłoszona 30 października br.

Następnie, w poniedziałek 4 listopada, na rynek dotarła informacja, że z dniem 31 października z funkcji prezesa zarządu Ursus SA w restrukturyzacji zrezygnował z powodów osobistych Arkadiusz Miętkiewicz.

W tym samym dniu podjęto także decyzję o ponownym wystawieniu na sprzedaż dwóch zakładów produkcyjnych należących do spółki, które znajdują się w Dobrym Mieście i w Opalenicy. Suma jaką Zarząd spółki chciałby uzyskać za tą transakcję wynieść ma przynajmniej 25,8 mln zł.

Dodatkowo także banki finansujące spółkę tracą powoli cierpliwość, gdyż na początku października wniosek o ogłoszenie upadłości Ursusa złożył PKO BP a niedawno dołączył do niego Getin Noble Bank S.A.

Również Bank Gospodarstwa Krajowego ma problemy z odzyskaniem należności od należącej do Ursusa spółki Ursus Bus, które sięgnęły już 16 mln zł. Jednak póki co nie zgłosił on wniosku o upadłość lubelskiej firmy.

Więcej na farmer.pl.