To znany producentom owoców w wielu europejskich krajach środek, od tego roku będzie dostępny również w Polsce.

Deccopyr-Pot jest oferowany w usłudze realizowanej przez dział Crop Service firmy UPL. DeccoPyr-Pot to produkt do ochrony jabłek (nowa rejestracja) i gruszek podczas przechowywania. Rejestracja obejmuje również brzoskwinie i nektaryny.

DeccoPyr-Pot od UPL - jak działa?

DeccoPyr-Pot to fungicyd stosowany bezpośrednio po złożeniu owoców w komorze przechowalniczej. Środek zawiera znaną substancję czynną, jaką jest pirymetanil. Fungicyd w formie generatora dymu (FU) został opracowany do stosowania przez fumigację, która polega na generowaniu dymu poprzez ręczną aktywację knota w zamkniętych komorach i przy braku osób w pomieszczeniu.

DeccoPyr-Pot - jak stosować?

Jak czytamy na etykiecie, środek stosować w warunkach chłodniczych, w zakresie temperatur najbardziej zbliżonym do warunków przechowywania owoców (-1˚C do 10˚C). Należy wyłączyć system wentylacyjno-wyciągowy w komorze chłodniczej na czas aplikacji środka. Podczas spalania produktu nie powinien występować przepływ powietrza. Ustalić niezbędną ilość środka: 1 opakowanie środka o wadze 1000 g/50 t owoców lub 1 opakowanie środka o wadze 500 g/25 t owoców lub 1 opakowanie o wadze 250 g/ 12,5 t owoców.

- Umieścić opakowanie na środku komory na powierzchni odpornej na wysoką temperaturę. Zapalić knot i niezwłocznie zamknąć pomieszczenie (należy je pozostawić zamknięte przez przynajmniej 8 godzin). Opuścić niezwłocznie pomieszczenie. Po otwarciu komory należy przewietrzyć pomieszczenie przez przynajmniej 1 godzinę przed ponownym wejściem - czytamy na etykiecie produktu.

 

Środki do produkcji - wejdź na gieldarolna.pl.