Trudna sytuacja na rynku nawozów. Dostępność będzie mniejsza

Autor: biznes.interia.pl. 23 marca 2022 08:17

Trudna sytuacja na rynku nawozów. Dostępność będzie mniejsza Ceny poszybowały w górę, a część europejskich zakładów wstrzymuje produkcję, co pogarsza sytuację / fot. shutterstock

Sytuacja na rynku nawozów pozostaje bardzo trudna. Ceny poszybowały w górę, a część europejskich zakładów wstrzymuje produkcję, co pogarsza sytuację - informuje interia.pl.

Problemy sektora nawozowego nie ustępują. Firmy z branży ograniczają eksport, żeby zapewnić towar na rodzimych rynkach - taką politykę przyjmują także najwięksi gracze jak Chiny, USA, Rosja.Ceny nawozów rosną. Sytuacji nie poprawiają informacje płynące od rynkowych graczy. 

Wstrzymanie produkcji nawozów 

Grupa Azoty ogłosiła 9 marca do odwołania stan siły wyższej w związku z awarią, do jakiej doszło w zakładach firmy. Spółka przyznała wówczas, że ta sytuacja przekłada się na zakłócenia w dostawach pewnych grup produktów.

Także Anwil wstrzymał produkcję. Daria Studzińska, rzeczniczka prasowa spółki, poinformowała Interię, że w zakładach firmy wciąż trwa postój techniczny. - Ten postój trwa kolejny tydzień, są przeprowadzane prace remontowe. Jesteśmy jednak coraz bliżej uruchomienia linii.

Na początku marca również norweska Yara, jeden z największych światowych producentów nawozów, ogłosiła, że ograniczy produkcję amoniaku i mocznika we Włoszech i Francji do ok. 45 proc. z powodu wzrostu cen gazu ziemnego.

Więcej w serwisie biznes.interia.pl. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI