×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Timac Agro: problem z dostępnością nawozów jeszcze potrwa

Autor: www.farmer.pl 07 października 2022 12:30

Timac Agro: problem z dostępnością nawozów jeszcze potrwa Timac Agro: problem z dostępnością nawozów w branży potrwa/ fot. farmer.pl

Agro Show to bez wątpienia wyjątkowa okazja do branżowych spotkań i dyskusji - z której skorzystaliśmy i my. Z Timac Agro rozmawialiśmy o działaniu firmy w sezonie, którego tłem był kryzys na rynku nawozów.

Kryzys na rynku nawozów 2022

Dariusz Mieszała, PR & Communication Manager firmy Timac Agro Polska w rozmowie z redakcją przyznał, że zbliżającą się kryzysową sytuację na rynku nawozów branża przeczuwała już wcześniej. Z tej perspektywy za szczególnie istotną uznał rozbudowaną sieć doradczą Timac Agro, która swoim odbiorcom, rolnikom zalecała zamawianie nawozów z odpowiednim wyprzedzeniem.

- Wiele zakładów produkcyjnych w Europie Zachodniej przestoje technologiczne miało już z początkiem tego roku, gdy ceny surowców bardzo gwałtownie wzrastały. Grupa Roullier, do której należy m.in. Timac Agro, stawia na dywersyfikację. Istnieje wiele fabryk i linii produkcyjnych, które zaopatrują oddział polski. Mogliśmy czerpać z kilku różnych fabryk, co umożliwiło zapewnienie dostępności produktów przez cały sezon - mówił Mieszała.

Problemy z dostępnością nawozów

Nasz rozmówca dodał, że z problemem dostępności nawozów branża rolnicza będzie mierzyć się do dwóch lat, a ceny są trudne do przewidzenia. Jednocześnie podkreślił, że ceny nowych produktów, które firma Timac Agro wprowadziła na rynek w styczniu 2022 r., udało się zachować na tym samym poziomie przez cały sezon.

Zobacz więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI