×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Timac Agro Polska: Same składniki pokarmowe bywają niewystarczające

Autor: www.sadyogrody.pl 05 grudnia 2016 11:53

Timac Agro Polska: Same składniki pokarmowe bywają niewystarczające Agnieszka Lenart, Regionalny Dyrektor Sprzedaży ds. Sadownictwa Timac Agro/ fot. Żelazna Studio

Firma Timac Agro w kwietniu br. zainicjowała ogólnopolską akcję edukacyjną pt. „Aktywne odżywianie roślin i gleby”. Podczas konferencji "Sady i ogrody na Narodowym", Agnieszka Lenart, Regionalny Dyrektor Sprzedaży ds. Sadownictwa w firmie Timac Agro Polska zaznaczyła, że prowadzonej kampanii towarzyszy hasło – składniki pokarmowe to dziś za mało.

- Szansą na rozwój zrównoważonych metod produkcji rolniczej i sadowniczej są produkty z biostymulacją. Mają one ogromne znaczenie szczególnie w obliczu dużych zmian klimatycznych z jakimi borykamy się w ostatnich dwóch sezonach - wahania temperatur, susza, jak również dysfunkcje gleby. W takich przypadkach same składniki pokarmowe bywają niewystarczające – mówiła Agnieszka Lenart.

W ofercie firmy Timac Agro dostępny jest produkt Maxifruit – nawóz z biostymulującym kompleksem NMX. Jak zaznaczyła Agnieszka Lenart, kompleks ten w swoim składzie zawiera szereg bioaktywnych substancji pozyskiwanych z roślin morskich, pustynnych, tropikalnych żyjących w ekstremalnych warunkach środowiskowych, ale przede wszystkim prekursory hormonów roślinnych jak również niezbędne przekaźniki do ekspresji tych regulatorów wzrostu.

- Kompleks NMX zawarty w tym produkcie ma na celu ułatwić roślinie w naturalny i bezpieczny sposób regulacje wszystkich procesów odpowiadających za wytworzenie wysokiego plonu dobrej jakości. Produkt Maxifruit nie jest w dużej mierze uzależniony od temperatury zewnętrznej tak, jak w przypadku nawozów tradycyjnych. Dlatego też stanowi dobrą alternatywę dla produktów hormonalnych, których nie można stosować w niskich temperaturach - dodała Agnieszka Lenart.

Stosowanie preparatu, poprzez wsparcie naturalnego procesu zapylenia pozwala na zwiększenie ilości zawiązanych owoców, a tym samym intensyfikację plonowania. Dostarczenie prekursorów regulatorów wzrostu umożliwia roślinie wydajne regulowanie procesów tworzenia i wzrostu komórek owoców, co jest kluczowym czynnikiem wpływającym na uzyskanie wysokiej jakości plonu – powiedziała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI