Timac Agro o roli mikroorganizmów w środowisku glebowym

$data.author.description Autor: farmer.pl 20 września 2021 15:29

Timac Agro o roli mikroorganizmów w środowisku glebowym Prelegenci z ramienia Timac Agro Polska. Od lewej: Rafał Szlązak, Agnieszka Lenart, Agata Stolarska oraz Grzegorz Iskra, fot. Art Tłustochowicz

Pod koniec ubiegłego tygodnia odbyło się spotkanie partnerów biznesowych zorganizowane przez firmę Timac Agro Polska. Przedstawione zostały nowości i zapowiedzi nawozowe Timac Agro – a wszystko to w tonie troski o glebę i przyszłe pokolenia.

W trakcie spotkania, które w Zawierciu (województwo śląskie) zorganizowała firma Timac Agro Polska kilkukrotnie padało stwierdzenie „gleba – fabryka życia”. I każdy świadomy rolnik, sadownik czy też ogrodnik chcący chronić glebę, aby jej dobra kondycja pozwalała osiągać satysfakcjonujące plony tak powinien do tematu uprawy podchodzić.

Spotkanie otworzyli Agata Stolarska, prezes zarządu oraz Rafał Szlązak, kierownik ds. rozwoju jednostki biznesowej, którzy omówili po krótce Grupę Roullier oraz należącą do tej organizacji firmę Timac Agro.

Grupa Roullier od ponad 60 lat działa w sektorze odżywiania roślin i zwierząt, a także w branży rolno-spożywczej. Timac Agro odpowiada w niej za innowacyjne nawozy mineralne, organiczne i rozpuszczalne w wodzie (m.in. Sulfammo N-Proces), biostymulatory korzeni i liści oraz nawozy płynne (Fertiactyl Starter, Radical, Record, Fertileader Tonic), a także suplementy nawozowe. Polski oddział Timac Agro Polska działa już od 15 lat.

Agnieszka Lenart, regionalny dyrektor sprzedaży, wygłosiła referat pt. „Timac Agro w trosce o glebę i przyszłe pokolenia”. Skupiła się w nim głównie na fundamentalnej roli bakterii i grzybów we współtworzeniu struktury gleby w sadzie, a mówiąc ściślej, w tworzeniu jej najżyźniejszej 30 cm warstwy.

Istnienie tych bardzo pożytecznych organizmów w sadach bardzo dobrze stymulują nawozy taki jak Physiomax 975 Physio+, Sulfammo 23 N-Proces, Eurofertil 33 N-Process czy też aktywator Physactiv+ 1.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI