Krajowa Grupa Spożywcza, która jest dystrybutorem nawozów Grupy Azoty i ANWIL S.A. oferuje w swoich punktach nawozy azotowe, jednoskładnikowe i wieloskładnikowe w cenach nieco lepszych niż średnie ceny rynkowe. Sprawdziliśmy ile konkretnie kosztują.

Obecnie wzrosła dostępność nawozów w KGS. Udało nam się dodzwonić do dwóch punktów sprzedaży – Dobrzelin i Werbkowice. Ceny podane przez przedstawicieli w tych puntach pokrywają się. Podane poniżej ceny obowiązują na dzień 21.11.2022 r z zastrzeżeniem, że mogą one ulec zmianie w zależności od uwarunkowań rynkowych.

Nawozy 2022: Ceny nawozów od Krajowej Grupy Spożywczej 

Ceny w punktach sprzedaży w Dobrzelinie i Werbkowicach kształtują się na następującym poziomie:

- Saletra Pulan 34%N kosztuje 3585 zł/t , prawdopodobna dostępność od 28.11

- Saletrzak 27 Standard Plus kosztuje 3390 zł/ t , Dobrzelin – obecnie brak dostępności, Werbkowice – dostępny

- RSM 32% kosztuje 3380 zł jest dostępny

- Holist PK 15-30 kosztuje 3650 zł/t , prawdopodobnie będzie dostępny od 28.11

- Polifoska 5 [NPK(MgS)] 5-15-30 (2-7) kosztuje 3995 zł/ t i jest dostępna

- Polifoska 6 [NPK(S)] 6-20-30 (7) kosztuje 4385 zł /t i jest dostępna.

Powyższe ceny obowiązują w punktach sprzedaży z opcją odbioru osobistego oraz przy dostawach całosamochodowych (24 tony). Przy zamówieniach mniejszych ilości rolnicy muszą doliczyć do ceny koszty transportu. Przedstawiciele KGS zapewniają, że zakupu nawozów mogą dokonywać również  rolnicy indywidualni, nie muszą to być plantatorzy cukrowni.

Jaka jest dostępność nawozów w KGS?

Obecnie dostępność nawozów w KGS wzrosła w porównaniu do zeszłego tygodnia, jednak złożona przez Andrzeja Śliwkę wiceministra Aktywów Państwowych obietnica bardzo konkurencyjnych cen, nie ma odzwierciedlenia. W rzeczywistości po doliczeniu kosztów transportu ceny nawozów oferowanych przez KGS są nieznacznie niższe niż ceny u innych dystrybutorów nawozów.