Syngenta: Coraz więcej znaków zapytania dot. przejęcia przez Chińczykówwww.wnp.pl - 17 maja 2016 13:23


Czy China National Chemical Corp przejmie wielkiego europejskiego producenta pestycydów szwajcarską Syngentę? Sprawa się gmatwa, na razie wiadomo, że na ewentualne przejęcie potrzeba więcej czasu - podaje serwis wnp.pl.

Ponad dwa miesiące temu China National Chemical Corp. podwyższył ofertę na szwajcarskiego producenta nasion i pestycydów - koncern Syngenta. Wartość transakcji mogłaby przekroczyć 45 mld dolarów.

Chińczycy chcą kupić 70 proc. akcji szwajcarskiej spółki. W przyszłości chcieliby także skupić pozostałe 30 proc. Jednak na razie analitycy szansę na transakcję oceniają jako „średnią”. Dużo będzie zależało od tego, jak chińskie propozycje oceni zarząd Syngenty.

Wezwania do zakupu Syngenty miały się rozpocząć 24 maja, a zakończy się 18 lipca. Wszystko wskazuje na to, że terminów tych nie uda się dochować. Wszystko przez brak kompletu zgód potrzebnych na realizację wezwania. Brakuje jednak informacji, o jakie zgody dokładnie chodzi.

Spekuluje się także, że szwajcarską spółką zainteresowany jest także amerykański koncern Monsanto - spółka znana z biotechnologii i produkcji chemikaliów na potrzeby rolnictwa.

Czytaj więcej w serwisie wnp.pl.