Środki ochrony roślin z internetu pod lupą Inspekcji

Autor: www.sadyogrody.pl/WIORiN 17 listopada 2022 11:05

Środki ochrony roślin z internetu pod lupą Inspekcji Środki ochrony roślin z internetu pod lupą Inspekcji/ fot.www.sadyogrody.pl

W związku ze sprzedażą środków ochrony roślin przez Internet oraz niebezpieczeństwem wynikającym z handlu podrobionymi produktami, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa bacznie obserwuje ten sektor.

Pestycydy z internetu pod lupą WIORiN

W związku ze sprzedażą środków ochrony roślin przez Internet oraz niebezpieczeństwem wynikającym z nadużywania przestrzeni internetowej do handlu podrobionymi produktami, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy od wielu lat prowadzi regularny przegląd stron internetowych, na których oferowane są środki ochrony roślin.

Inspektorzy zwracają szczególną uwagę na termin ważności zezwolenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na wprowadzenie do obrotu oraz na środki ochrony roślin, którym kończy się okres na zużycie istniejących zapasów dla unieszkodliwiania, przechowywania i stosowania, jak również na środki zawierające substancje czynne wycofane ze stosowania w Unii Europejskiej oraz na preparaty z obcojęzycznymi etykietami.

Jednocześnie monitorowane jest spełnianie przez oferty sprzedaży wymogów zgodnych z art. 25 ust. 3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin, dotyczących pełnoletności osób nabywających oraz ich odpowiednich kwalifikacji upoważniających do zakupu środków ochrony roślin.

Monitoring prowadzony przez WIORiN w Bydgoszczy w roku bieżącym przyniósł wymierne efekty. W wyniku podjętych działań wstrzymano sprzedaż środka nieposiadającego aktualnego zezwolenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI