×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Środki ochrony roślin - kupować czy czekać?

Autor: www.sadyogrody.pl 10 lutego 2022 10:05

Środki ochrony roślin - kupować czy czekać? Producenci owoców i warzyw wraz ze zbliżającą się wiosną rozważają zakup środków ochrony roślin. / fot. shutterstock

Producenci owoców i warzyw wraz ze zbliżającą się wiosną rozważają zakup środków ochrony roślin. Zdaniem Damiana Bernata, doradcy ds. sprzedaży i promocji w firmie Innvigo, wczesne zakupy to przede wszystkim większa dostępność towaru i niższe ryzyko zmiany cen.

- Ważną kwestią przygotowania do sezonu jest zaopatrzenie się sadowników w środki ochrony roślin już w tym momencie. Dostępność preparatów, w trakcie sezonu może być ograniczona, mogą wystąpić okresowe braki towaru. Wszyscy dobrze wiemy, że w profesjonalnej ochronie ogromną rolę odgrywa termin wykonania zabiegu i sadownik nie może sobie pozwolić na brak środków ochrony na swoim zapleczu magazynowym - tłumaczy Damian Bernat. 

Rozmówca poskreśla, że warto rozważyć zakup środków ochrony roślin wcześniej ze względu na większą dostępność oraz niższe ryzyko związane ze zmianą cen, które przy obecnym poziomie inflacji mogą ulec zmianie w trakcie sezonu.

Dostępność środków ochrony roślin w firmie Innvigo 

Sytuacja  Innvigo na rynku środków ochrony roślin jest bardzo stabilna. - W tym momencie można zakupić niemalże wszystkie produkty z naszej oferty i są to produkty strategiczne w ochronie upraw sadowniczych, w tym także fungicydy zawierające kaptan i ditianon których brakowało w sezonie 2021 - podkreśla rozmówca. 

Innvigo: Ceny i dostępność środków ochrony roślin. Czekać czy kupować?

- Zainteresowanie sadowników co do zakupów studzone jest obecną sytuacją cenową jabłek, ale wszyscy o tym fakcie wiemy. Podstawowe środki do ochrony kupowane były od listopada z obawy o brak dostępności wiosną. W styczniu handel wygasł z uwagi na zapowiedzianą zmianę stawki Vat. W lutym w sklepach zauważalne są chęci zakupowe z uwagi na wiele zapytań głównie telefonicznych o cenę i dostępność towaru. Innvigo posiada pełną ofertę środków i jest ona dostępna w korzystnych cenach dla sadowników - mówi Damian Bernat. 

Nowości Innvigo na 2022 rok 

- W naszej ofercie na rok 2022 posiadamy nowości takie jak: Riposta 500 WG, Puenta 62,5 WG, Pretor 469SC, Ozzi 75 WG oraz Innzar 500SC. Riposta jest środkiem owadobójczym, oparta jest na substancji aktywnej pirymikarb oraz przeznaczona do zwalczania mszyc w jabłoni i kapuście głowiastej. Puenta, Pretor i Ozzi swój debiut miały w 2021r. lecz nie każdy jeszcze zna te preparaty. Puenta i Pretor są to preparaty przeznaczane do zwalczania wielu chorób grzybowych w tym przechowalniczych. Ozzi 75 WG to najmocniejsze stężenie cyprodynilu. Innzar 500SC to preparat fungicydowy oparty na substancji czynnej fluazynam przeznaczony do ochrony ziemniaka oraz cebuli. Dodatkowo w sezonie 2022 planujemy wprowadzić fungicyd Astron X 70 WG zawierający ditianon, przeznaczony do zwalczania parcha jabłoni - podsumowuje. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI