×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Sprzedaż nowych traktorów w kwietniu na podobnym poziomie jak przed rokiem

Autor: www.sadyogrody.pl 06 maja 2020 10:45

Sprzedaż nowych traktorów w kwietniu na podobnym poziomie jak przed rokiem Sprzedaż nowych ciągników rolniczych wyniosła w kwietniu 724 sztuki/ fot. shutterstock

Sprzedaż nowych ciągników rolniczych wyniosła w kwietniu 724 sztuki. To drugi najwyższy wynik w tym roku. Epidemia koronawirusa oraz chwilowe problemy z rejestracjami maszyn nie wpłynęły negatywnie na wyniki rynku. Sprzedaż była praktycznie na tym samym poziomie co przed rokiem - informuje agencja Martin&Jacob.

Nowe traktory sprzedały się w kwietniu w liczbie 724 sztuk, to jest o 5 sztuk mniej niż przed rokiem. Natomiast od początku roku na polskie pola wyjechało 2836 nowych traktorów, co stanowi wzrost rok do roku o ponad 18%.

New Holland utrzymuje przewagę nad konkurencją

Liderem kwietniowego zestawienia pozostajesz marka New Holland, której traktory sprzedały się w liczbie 149 sztuk, co dało firmie ponad 20% udział rynkowy. Jako jedyna marka przekroczyła poziom 100 sztuk w miesiącu poprawiając jednocześnie swój wynik z ubiegłego roku o 10%.

Druga najwyższa sprzedaż w kwietniu należała do marki John Deere. Rolnicy nabyli 88 zielono-żółtych traktorów. To wynik o 17 sztuk gorszy niż przed rokiem, jednak zsumowana sprzedaż od początku roku jest bardzo podobna do tej w 2019 roku. Firma odnotowuje zaledwie 2% spadek.

Bardzo zacięta rywalizacja toczyła się o trzecie miejsce, które ostatecznie przypadło marce Deutz-Fahr z wynikiem 68 nowych traktorów. Tuż za podium znalazły się marki Kubota (67 sztuk) oraz Case IH (66 sztuk).

New Holland T6.125 najpopularniejszym modelem

New Holland T6.125 był najczęściej wybieranym traktorem w kwietniu. Sprzedał się w liczbie 21 sztuk. Model ten sprzedaje się zdecydowanie lepiej niż przed rokiem. Na koniec kwietnia łączna sprzedaż tego modelu wyniosła 40 sztuk. W tym samym czasie ubiegłego roku było to 13 sztuk.

Zetor Major 80 oraz Massey Ferguson 5710 to traktory, których sprzedaż wynosiła po
16 sztuk i były tym samym drugimi najpopularniejszymi w kwietniu. Dla marki John Deere to modele 6155M oraz 6129M były lokomotywami sprzedażowymi. Każdy z nich sprzedał się w liczbie 15 sztuk.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI