Sprzedaż nowych ciągników lekko wyhamowała w sierpniu

Autor: www.sadyogrody.pl 08 września 2020 09:57

Sprzedaż nowych ciągników lekko wyhamowała w sierpniu Sierpniowa sprzedaż nowych traktorów rolniczych wyniosła 814 sztuk/ fot. shutterstock

Sierpniowa sprzedaż nowych traktorów rolniczych wyniosła 814 sztuk. Jest to wynik gorszy od lipcowego, jednak jest to naturalne wyhamowanie, które występuje co roku. W dalszym ciągu sprzedaż nowych maszyn w tym roku jest zdecydowanie wyższa od tego co było w 2019- informuje agencja Martin & Jacob, monitorująca rynek rolniczy.

Od stycznia do końca sierpnia rolnicy zarejestrowali 6643 nowe ciągniki i jest to o 1166 maszyn więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. To wzrost o ponad 21 proc.

Liderem sprzedaży nadal jest marka New Holland. Jej sierpniowa sprzedaż to 156 maszyn, a od początku roku 1307. Jest to jedyna marka, która przekroczyła już barierę tysiąca sprzedanych nowych traktorów w tym roku. New Holland dysponuje 20 proc. udziałem w rynku a jego sprzedaż jest lepsza od ubiegłorocznej o ponad 32 proc.

Drugą najczęściej kupowaną marką w sierpniu jak również w tym roku jest John Deere. Traktory ze znakiem jelonka zostały zarejestrowane w sierpniu w liczbie 115 sztuk. Od początku roku na polskich polach pojawiło się 791 nowych John Deerów. Firma utrzymuje swoją pozycję sprzed roku pomimo, że cały czas jest pod kreską w porównaniu do 2019 roku. Różnica w sprzedaży wynosi obecnie 80 sztuk, co stanowi 9 proc. spadek.

Case IH był trzecią marką sierpnia. Rolnicy zarejestrowali 88 nowych Case’ów, zaledwie 4 mniej niż przed miesiącem. Udział rynkowy amerykańskiego producenta wynosi niespełna 8 proc., co przekłada się na 519 nowych traktorów. Case IH jest trzecią marką z największym wzrostem sprzedaży rok do roku (+149 szt.).

Zetor Major 80 powrócił

Zetor Major 80 powrócił w dobrym stylu na pierwsze miejsce najczęściej kupowanych modeli w sierpniu. Model ten został zarejestrowany 25 razy. Zetor Major 80 wyraźnie prowadzi również w zestawieniu od początku roku z liczbą 197 traktorów. Już teraz sprzedał się niemalże w takiej samej ilości jak przez cały ubiegły rok.

Zaledwie o jedną sztukę w sierpniu ustępuje John Deere 6155 (24 szt.) Model ten jest drugim najpopularniejszym modelem marki John Deere w tym roku z liczbą 102 zarejestrowanych maszyn. Motorem napędowym tego producenta jest John Deere 6120M (158 szt.).

114-konny model Kubota M5111 był trzecim najczęściej kupowanym nowym traktorem w sierpniu. Znalazł w tym czasie 18 nabywców.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI