×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Sporo nowości od marki New Holland na Agro Show

Autor: www.sadyogrody.pl 26 września 2018 16:25

Sporo nowości od marki New Holland na Agro Show fot. materiały prasowe New Holland

Podczas tegorocznej wystawy Agro Show, New Holland zaprezentował sporo nowości. Nie mogło też jednak zabraknąć „klasyków” - maszyn, które od dawna nieustannie cieszą się zainteresowaniem wśród rolników.

Jubileuszowa edycja wystawy Agro Show nie mogła obyć się bez żółtych i niebieskich maszyn New Holland. W dniach 20-23. września br. przy pasie startowym lotniska w Bednarach, marka zaprezentowała całą gamę produktów ze swojego bogatego portfolio – począwszy od ciągników i maszyn towarzyszących, poprzez kombajny, aż do lekkich maszyn budowlanych, które w tym roku debiutują na polskim rynku.

- Na tegorocznej wystawie Agro Show w Bednarach prezentujemy kilkanaście naszych ciągników rolniczych - od najmniejszego o mocy 20 KM - Boomer 20 aż do modelu T8.410. Swoją premierę dla szerokiego grona odbiorców ma również ciągnik T6 Dynamic Command – mówi Łukasz Chęciński, Marketing Manager New Holland. - Pokazujemy również dwa kombajny, w tym pierwszy raz w Polsce jeden z naszych największych kombajnów rotorowych CR9.80, wyposażony w innowacyjny system IntelliSense, ułatwiający pracę, który ma za zadanie wyręczenie operatora z podstawowych zadań regulacyjnych maszyny. Oczywiście, są też maszyny towarzyszące w naszych barwach – wyjaśnia.

W trakcie wystawy zostały również po raz pierwszy zaprezentowane lekkie maszyny budowlane New Holland. Co prawda na świecie producent miał już od dawna w swojej ofercie asortyment w tym segmencie, ale na rynku polskim jest to całkowita nowość. Co ważne – maszyny budowlane są dedykowane dla klientów z sektora rolniczego.

- To jest premiera nowego segmentu w naszym portfolio na polskim rynku. Uważamy, że jest duży potencjał i zapotrzebowanie w sektorze rolniczym na tego typu maszyny. Wciągu kilku miesięcy, na przełomie 2018 i 2019 roku, maszyny będą już mogły trafić do naszych klientów – zapewnia Łukasz Chęciński.

Lada chwila w ofercie dealerów marki New Holland pojawi się pięć linii lekkich maszyn budowlanych: minikoparki gąsienicowe, miniładowarki gąsienicowe oraz kołowe o sterowaniu burtowym, kompaktowe ładowarki kołowe, koparko-ładowarki i duże ładowarki kołowe. Spośród wymienionych, na Agro Show można było zobaczyć trzy modele: miniładowarkę L218, koparko-ładowarkę B115C oraz kompaktową ładowarkę kołową W80C. Dwie ostatnie maszyny to modele o największym udźwigu i ciężarze roboczym.

Warto tu zwrócić uwagę na fakt, że w ciągu ostatnich 45 lat New Holland wyprodukował na świecie ponad ćwierć miliona miniładowarek o sterowaniu burtowym. - Liczymy na to, że przyjmą się one również w Polsce. 20 lat doświadczeń z polskimi klientami pokazuje, że ich potrzeby stale rosną. Rolnicy oczekują od nas coraz bardziej specjalistycznych maszyn, które pomogą im również w przeładunku, transporcie, ale też w innych pracach w gospodarstwie. Przykładowo, koparko-ładowarka pomoże w wielu uniwersalnych działaniach, za pomocą nie tylko ładowacza przedniego, ale również koparki. Jest też możliwość podpięcia do tych maszyn innego sprzętu, np. młota, świdra, albo kosiarki – wymienia Tomasz Dembiński, Specjalista ds. Relacji z Klientem New Holland.

Wśród wymienionych wcześniej ciągników, na Agro Show zostały zaprezentowany dwie tegoroczne nowości. Pierwsza, która miała swoją premierę na wiosnę, to ciągnik T4S, który występuje w trzech wersjach o różnej mocy: 55, 65 i 75 KM. Świetnie nadaje się on jako ciągnik do mniejszych gospodarstw lub maszyna pomocnicza w tych większych gospodarstwach.

Swoją premierę na wystawie rolniczej miał również traktor T6 z najnowszą skrzynią biegów Dynamic Command. Podczas targów Agritechnica w Hanowerze w 2017 roku model ten zyskał tytuł Maszyny Roku 2018. Nowa skrzynia biegów jest automatyczna, 3-zakresowa z ośmioma biegami zmienianymi pod obciążeniem, może pracować w trybie automatycznym lub manualnym.

Dodatkowo, obok ciągników, po raz pierwszy na targach Agro Show pojawiły się również maszyny towarzyszące New Holland: kosiarki, zgrabiarki, przetrząsacze, pługi i kultywatory.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI