Sesja agrotechniczna konferencji Sady i ogrody – jakie zagadnienia poruszymy podczas IV edycji?

Autor: www.sadyogrody.pl 05 listopada 2018 11:23

Sesja agrotechniczna konferencji Sady i ogrody – jakie zagadnienia poruszymy podczas IV edycji?

Organizując sesję poświęconą tematyce agrotechnicznej chcemy, aby każdy z przybyłych sadowników, producentów owoców jagodowych i warzyw, znalazł coś interesującego dla siebie. W programie tradycyjnie zaplanowaliśmy tematy dotyczące nawożenia, ochrony owoców i warzyw oraz przechowalnictwa. Nie zabraknie także zagadnień związanych z techniką sadowniczą. Zapraszamy 7 listopada do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie!

IV edycja konferencji „Sady i ogrody” odbędzie się już 7 listopada br., po raz pierwszy w nowej lokalizacji – w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Zachęcamy do zapoznania się z agendą wydarzenia.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wcześniejszej rejestracji online lub telefonicznej. ZAREJESTRUJ SIĘ

Po zakończeniu sesji inauguracyjnej, zaprosimy Państwa do wzięcia udziału w części agrotechnicznej konferencji „Sady i ogrody” i wysłuchania wykładów i porad naukowców, specjalistów branży owocowo-warzywnej na temat produkcji roślinnej. Rozpoczniemy od zagadnień związanych z odżywianiem roślin mikroelementami. Kiedy i w jakich przypadkach dokarmiać pozakorzeniowo? – podpowie dr hab. Dariusz Wrona (prof. SGGW), kierownik Samodzielnego Zakładu Sadownictwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Następnie Arkadiusz Sławiński, Menedżer ds. Rozwoju z firmy Agrii Polska, w swoim wystąpieniu omówi perspektywy stosowania nowych związków miedzi w sadownictwie. Poznamy również odpowiedź na pytania: Jak podejść do tematu wapnowania po suchym 2018 r.? W których regionach kraju gleby wymagają wapnowania? Zagadnienia związane z nawozami wapniowymi rozwinie dr hab. Witold Szczepaniak z Katedry Chemii Rolnej i Biogeochemii Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Podczas pierwszej części sesji agrotechnicznej Marcin Mucha, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin, poruszy temat pozostałości środków ochrony roślin w owocach i warzywach.  Czy we współczesnym świecie można obejść się bez stosowania środków ochrony roślin? Czy powinniśmy obawiać się pozostałości śor. w owocach i warzywach? Odpowiedzi na te pytania będzie można usłyszeć już 7 listopada.

Dalsza część konferencji poświęcona będzie zagadnieniom związanym z techniką sadowniczą. Michał Gwara, sadownik i dziennikarz sadyogrody.pl, w swoim wystąpieniu omówi tematykę skrzyń przekładniowych w ciągnikach sadowniczych. Poznamy także możliwości efektywnego wykorzystania skrzyni biegów oraz sposoby zaoszczędzenia paliwa i czasu - a więc i kosztu - pracy. O nowej generacji ciągników sadowniczych Massey Ferguson serii 3700 będzie mówił Tomasz Bekas, Area Sales Manager, Massey Ferguson Poland.

Producentów warzyw zapraszamy do wysłuchania wykładu dr hab. inż. Pawła Beresia, (prof. nadzw.) z Terenowej Stacji Doświadczalnej w Rzeszowie Instytutu Ochrony Roślin – PIB, założyciela strony „Działka i ogród naszą pasją” pod tytułem „Znane szkodniki roślin rolniczych nowym zagrożeniem dla warzyw”. W ostatnich latach producenci warzyw coraz częściej spotykają się z problemem pojawiania się na ich uprawach nowych szkodników. Nowych pod tym kątem, że dotychczas były znane z występowania głównie na roślinach rolniczych. Zjawisko to zachodzi także w odwrotnym kierunku, ponieważ niektóre szkodniki warzyw migrują na rośliny rolnicze – ale to jedynie zapowiedź tego, o czym będzie mówił prof. Paweł Bereś.

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI