Sankcje na Rosję. Rynek maszyn rolniczych ucierpi

$data.author.description Autor: farmer.pl 24 lutego 2022 12:06

Sankcje na Rosję. Rynek maszyn rolniczych ucierpi Sankcje wpłyną na rynek maszyn rolniczych i to nie tylko w Rosji/ fot. shutterstock

Podjazd wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy skończy się sankcjami gospodarczymi ze strony Unii Europejskiej i USA. Jednak te sankcje wpłyną także na rynek maszyn rolniczych i to nie tylko w Rosji.

O tym, że rosyjski rynek maszyn rolniczych to przysłowiowy worek bez dna, światowe koncerny produkujące maszyny rolnicze wiedzą doskonale. Ekspansja zachodnich firm na ten lukratywny rynek trwa nieprzerwanie od wielu lat, a z drugiej strony trzeba przyznać, że i rosyjskie firmy znajdują coraz więcej nabywców na swój sprzęt na terenie UE.

Jednak wszystko wskazuje na to, że ten stan może ulec zmianie za sprawą sankcji gospodarczych, jakie zapowiadane są wobec Rosji przez przywódców krajów Unii Europejskiej, USA i Wielkiej Brytanii. Sankcje te obejmą także transfer myśli technicznej, podzespołów i technologii wykorzystywanych w istniejących już fabrykach producentów znajdujących się na terenie Rosji.

Sankcje na Rosję - jaki wpływ na rynek maszyn rolniczych?

Sprawa sankcji gospodarczych nałożonych na Rosję może mieć spory wpływ na produkcję i eksport maszyn rolniczych zarówno w samej Unii, jak i w dużo szerszym zasięgu. Światowi producenci posiadający w Rosji swoje fabryki na pewno nie będą zadowoleni z jakichkolwiek nałożonych sankcji i to w okresie popandemicznego wzrostu sprzedaży maszyn rolniczych. Rosyjskie fabryki mogą się borykać z dużo większymi problemami niż te do tej pory związane z zaburzeniem łańcuchów dostaw.

Czytaj więcej: Sankcje na Rosję - ucierpi rynek maszyn rolniczych

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI