×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

SaMASZ - producent maszyn rolniczych - rozbuduje zakład produkcyjny

Autor: PAP 24 czerwca 2021 14:29

SaMASZ - producent maszyn rolniczych - rozbuduje zakład produkcyjny Inwestycja SaMASZ; fot. farmer.pl

Spółka SaMASZ - polski producent maszyn rolniczych - zainwestuje 40 mln zł na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w miejscowości Zabłudów (Podlaskie).

Nowa inwestycja spółki SaMASZ ma polegać na zwiększeniu zdolności produkcyjnej przedsiębiorstwa. Spółka rozbuduje zakład produkcyjny, zakupi nowe maszyny i urządzenia, wdroży projekty automatyzacji procesów produkcyjnych i logistyczno-magazynowanych.

SaMASZ zainwestuje 40 mln zł

Przedsiębiorca w związku z tym zobowiązał się do inwestycji w wysokości co najmniej 40 mln oraz zwiększenia dotychczasowego zatrudnienia o 13 nowych pracowników i utrzymanie poziomu zatrudnienia w wymiarze 811 pracowników przez co najmniej 5 lat.

SaMASZ to polski producent maszyn rolniczych i komunalnych. Firma należy do czołówki europejskich producentów maszyn rolniczych do zbioru zielonki. Istotną pozycją w gamie produktów są również wozy paszowe.

W tym roku Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała już 15 decyzji o wsparciu. Przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie kosztów kwalifikowanych o łącznej wartości 500 mln zł i utworzenie ponad 100 nowych miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI