Sadowniczy wygarniacz gałęzi zamiast ręcznego wygrabiania (zobacz wideo)

Autor: www.sadyogrody.pl 02 kwietnia 2021 15:44

Sadowniczy wygarniacz gałęzi zamiast ręcznego wygrabiania (zobacz wideo) Sadownicy porządkują kwatery; fot. sadyogrody.pl

Po zimowym cięciu w sadach plantatorzy porządkują kwatery. Ręczne wygarnianie gałęzi za pomocą grabi to jedna z najcięższych prac w sadach. W szybkim tempie czynność tę może wykonać wygarniaczy do gałęzi.

Na rynku dostępnych jest kilkanaście rodzajów wygarniaczy do gałęzi. Od dwustronnych o napędzie hydraulicznym i regulacji hydraulicznej po jednostronne montowane na przód bądź tył ciągnika. Wiele zależy od możliwości finansowych sadownika.

Dobrej jakości dwustronny wygarniacz sadowniczy na gumach, z hydrauliczną regulacją szerokości  podłączany na  tzw. wałek WOM można zakupić już od 5-6 tysięcy złotych. Wygarniacz zdaje egzamin w kilkuletnim sadzie wolnostojącym bez rusztowań i nawadniania dolnego. W młodych sadach używanie wygarniacza wiąże się z połamaniem tyczek bambusowych i uszkodzeniem nawadnianie podkoronowe. Wygarniacz gałęzi usprawnia pracę sadownika i zaoszczędza jego czas a także zdrowie.

Sprawdź ofertę maszyn na gieldarolna.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI