Sadownicze ciągniki New Holland w polskiej winnicy (foto)Michał Gwara, www.sadyogrody.pl - 03 lipca 2017 11:24


Marka New Holland po raz pierwszy zaprezentowała najnowsze modele ciągników specjalistycznych z serii T4 F/N/V podczas pracy w winnicy. Pokazy odbyły się w dniach 27-28 czerwca w Winnicy Płochockich (w miejscowości Daromin).

Kluczowym elementem spotkania był pokaz pracy ciągników marki New Holland przeznaczonych do szerokiego wachlarza prac w sadzie - także w winnicach, oraz w warzywnictwie. Uczestnicy pokazów mieli okazję przetestować m.in. topowe ciągniki T4.80N i T4.80V, a także zapoznać się z modelami TD4.70F, T3.65F oraz TD3.50. Wszystkie maszyny zostały szczegółowo omówione przez ekspertów marki ze szczególnym akcentem na możliwości wykorzystania w sadownictwie. Spotkanie łączyło teorię z praktyką - goście mogli także usiąść za sterami maszyn i przetestować je m.in. podczas jazdy pomiędzy rzędami winorośli czy specjalnie wyznaczonym torze jazdy.

– To pierwszy sadowniczy pokaz marki New Holland, który odbywa się w winnicy. Podczas spotkania skoncentrowaliśmy się na specjalistycznych modelach ciągników – dedykowanych do pracy w sadzie – mówi Łukasz Chęciński, Marketing Manager New Holland.

– Ten rodzaj uprawy wymaga wykorzystania szczególnych parametrów sprzętu. W sadzie, także winnym, zwrotność i precyzja oznacza komfort pracy, perfekcję, a w dalszej perspektywie najwyższą jakość zbioru. Na tych elementach skoncentrowali się nasi konstruktorzy, projektując modele z serii T4FNV. Na Podczas pokazów w winnicy zaprezentowaliśmy maszyny w ich naturalnym środowisku. Nasi specjaliści produktowi byli do dyspozycji, by odpowiedzieć na wszystkie pytania – szczególnie w zakresie maksymalizacji efektywności pracy w sadzie – dodaje.