×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Sadownicy szukają alternatyw w postaci nawozów organicznych

Autor: Agrobiznes w TVP 02 listopada 2021 13:30

Sadownicy szukają alternatyw w postaci nawozów organicznych Coraz częściej sadownicy szukają alternatywy w postaci nawozów organicznych i dostrzegają ich liczne zalety / fot. shutterstock

Bez nawozów ani rusz. Tylko co zrobić gdy ich ceny pną się w górę? Coraz częściej sadownicy szukają alternatywy w postaci nawozów organicznych i dostrzegają ich liczne zalety – podaje Agrobiznes w TVP.

Zalety stosowania nawozów organicznych są owocne. Rozwiązanie to nie dość, że jest plonotwórcze to jeszcze ekologiczne. Nawozy organiczne wzbogacają ziemię w składniki potrzebne do prawidłowego rozwoju roślin choć pamiętać trzeba że dostęp do takich rozwiązań bywa ograniczony.

Obecnie ceny nawozów mineralnych są wysokie, co bije po kieszeni. Coraz więcej dystrybutorów narzeka też na braki w dostawach czy opóźnioną dostawę. Firmy ograniczają produkcję, a rolnicy z uwagi na ceny kupują nawozy w minimalnych ilościach lub nawet wcale.

Uprawa towarowa jabłek wymaga sporo nawożenia. Zebrane z drzew owoce muszą być dorodne tak by konsument z apetytem po nie sięgnął. Nie ma się więc co dziwić, że sadownicy szukają alternatywy w postaci nawozów naturalnych.

Więcej w programie Agrobiznes w TVP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI