×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rynek nawozów - czy ceny uległy zmianie?

Autor: farmer.pl 26 listopada 2021 14:33

Rynek nawozów - czy ceny uległy zmianie? Ceny nawozów mineralnych obniżyły się?/ fot. shutterstock

Redakcja Farmer.pl sprawdziła, jak aktualnie kształtują się ceny nawozów sztucznych u jednego z autoryzowanych dystrybutorów producenta nawozów. Czy ceny nawozów uległy zmianie?

Ceny nawozów w ostatnim czasie notowały znaczące wzrosty. Bardzo różniły się one w zależności od dystrybutora i zmieniały wręcz z dnia na dzień. Stąd pomysł upublicznienia cenników, tak aby rynek stał się bardziej transparentny.

- (…) Upublicznienie cenników przez naszych dystrybutorów ustabilizowało poziom cen, a przesunięcie wolumenów z eksportu na kraj pozwoliło zapewnić oczekiwaną dostępność. Zachęcamy do zapoznania się z listą autoryzowanych dystrybutorów Grupy Azoty na stronie www.grupaazoty.com i dokonywanie zakupów – twierdził pod koniec października Tomasz Hinc, prezes zarządu Grupy Azoty S.A. Spółka opublikowała wówczas cennik u jednego ze swoich autoryzowanych dystrybutorów, przez firmę Agrochem Puławy. Pisaliśmy o tym w artykule poniżej na farmer.pl.

Cennik obowiązywał wówczas od 28 października, do odwołania lub wyczerpania. Na przykład saletra amonowa 34,4 proc. N (Pulan) wyceniona była na 2630-2650 zł/t, siarczan amonu (Pulsar) – 1760-1780, RSM 32 proc. N – 2480-2500, czy Saletrzak 27 Standard Plus – 2490-2510 zł/t.

Czy ceny nawozów spadły? 

- Poniższe ceny dotyczą wysyłek całosamochodowych (24 tony). Zamówienie oraz ostateczne warunki muszą być potwierdzone przez Agrochem Puławy. Do poniższych cen doliczony zostanie aktualnie obowiązujący podatek VAT od towarów i usług. Ceny ujęte w cenniku są to ceny wyjściowe, które mogą podlegać negocjacji – podał dystrybutor na wstępie.

Według najnowszego cennika saletra amonowa 34,4 proc. N (Pulan) kosztuje 2620-2640 zł/t, siarczan amonu (Pulsar) – 1740-1760, RSM 32 proc. N – 2460-2480, czy Saletrzak 27 Standard Plus – 2470-24900 zł/t. Czyli wszystkie wymienione produkty potaniały średnio 20 zł na tonie (w zależności czy to była cena CPT czy FCA).

Czytaj więcej w serwisie farmer.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI