Rozszerzona rejestracja fungicydu od Innvigo o uprawy warzyw



www.sadyogrody.pl - 14 marca 2019 14:44


Firma Innvigo uzyskała rozszerzenie zastosowania fungicydu Makler 250 SE o buraka cukrowego i uprawy małoobszarowe.

Preparat Makler 250 SE (azoksystrobina) dostępny jest w formie zawiesinoemulsji (SE) o działaniu wgłębnym i układowym, do stosowania głównie zapobiegawczego w zwalczaniu chorób powodowanych przez grzyby. 

Zgodnie z nową rejestracją, preparat można zastosować w uprawach małoobszarowych: cebula uprawiana z siewu, cebula uprawiana z rozsady, cebula uprawiana z dymki, cebula siedmiolatka, przy zwalczaniu chorób takich jak mączniak rzekomy, szara pleśń (zgnilizna szyjki), alternarioza.

Środek może być stosowany w uprawach warzyw kapustowatych - kapusta głowiasta biała, kapusta głowiasta czerwona przeciwko czerni krzyżowych (alternarioza) i szarej pleśni, natomiast na plantacjach kalafiora, brokułu, kapusty brukselskiej, jarmużu - zwalcza takie choroby jak bielik krzyżowych, czerń krzyżowych, mączniak rzekomy kapustnych, pierścieniowa plamistość kapustnych.

Rejestracja preparatu obejmuje również możliwość aplikacji w uprawach selera korzeniowego (przeznaczenie tylko na korzeń), chrzanu pospolitego (przeznaczenie tylko na korzeń), rzepy, buraka ćwikłowego (przeznaczenie na korzeń).

W zależności od uprawianych roślin warzywnych i zwalczanego patogena, preparat można zastosować w zakresie dawek 0,8 l/ha- 1,01 l/ha.