Rozszerzona rejestracja fungicydu o kolejne gatunki warzyw

Autor: www.sadyogrody.pl 14 maja 2020 15:00

Rozszerzona rejestracja fungicydu o kolejne gatunki warzyw Firma Syngenta uzyskała rozszerzenie rejestracji preparatu Revus 250 SC/ fot. shutterstock

Firma Syngenta uzyskała rozszerzenie rejestracji preparatu Revus 250 SC o zastosowania w kolejnych uprawach małoobszarowych – kalafiora, kapusty brukselskiej, grochu zielonego, rzodkiewki, roszponki i roślin warzywnych uprawianych na młode liście.

Substancją czynną preparatu jest mandipropamid.

Fungicyd można stosować do ochrony upraw polowych kalafiora, kapusty brukselskiej przed mączniakiem rzekomym. Zabieg należy wykonać w przypadku zagrożenia infekcją lub po wystąpieniu pierwszych objawów choroby, po wschodach rośliny uprawnej od fazy 6 liścia, do końca fazy rozwoju części przeznaczonych do zbioru (BBCH 16-49).

W uprawach grochu zielonego zabieg zaleca się w przypadku zagrożenia – po wschodach rośliny uprawnej od fazy widocznego trzeciego międzywęźla na pędzie głównym do końca fazy rozwoju kwiatostanu – widoczne pierwsze płatki (BBCH 35-59).

W polowej uprawie rzodkiewki środek aplikuje się w przypadku zagrożenia infekcją lub po wystąpieniu pierwszych objawów choroby, po wschodach rośliny uprawnej od fazy 2 liścia do końca fazy rozwoju części przeznaczonych do zbioru (BBCH 12-49).

Dzięki nowej rejestracji, preparat można zastosować także w uprawie roszponki i roślin warzywnych uprawianych na młode liście (uprawa polowa, pod osłonami i w szklarniach), oraz w uprawie cykorii sałatowej przeciwko fytoftorozie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI