Rosyjski oligarcha wycofuje się z koncernu nawozowego

Autor: wnp.pl 13 marca 2022 11:28

Rosyjski oligarcha wycofuje się z koncernu nawozowego Uralchim jest czołowym na świecie producentem nawozów i surowców do ich produkcji (fot. mat. pras.)

Jeden z najbogatszych Rosjan – Dmitrij Mazepin - zrezygnował z szefowania czołowemu na świecie producentowi nawozów - firmie Uralchim. Miliarder zmniejszył swoje udziały w koncernie do poziomu ​​poniżej 50 proc.

- Dmitrij Mazepin, który został objęty sankcjami Unii Europejskiej, zmniejszył swoje udziały w Uralchim ​​poniżej pakietu kontrolnego - podała spółka.

Dopłaty do nawozów stoją pod znakiem zapytania?

Mazepin sprzedał 52 proc. udziałów w Uralchim ​​Basic Chemical Company LLC, do której należy UCC Uralchim ​​JSC, czołowy producent nawozów w Rosji. Nie ujawniono nabywcy udziałów w spółce. Biznesmen jest obecnie właścicielem 48 proc. Uralchim ​​Basic Chemical Company LLC LLC.

Mazepin zrezygnował również ze stanowiska dyrektora generalnego UCC Uralchim. Zastapił go na tym stanowisku Dmitrij Koniajew, który wcześniej pełnił funkcję szefa rady dyrektorów Uralchimu. Na czele rady stanął Dimitrij Tatianin, dyrektor prawny Uralchimu.

Więcej na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI