Rośnie udział CIECH Sarzyna w polskim rynku środków ochrony roślin

Autor: www.sadyogrody.pl 21 marca 2022 11:14

Rośnie udział CIECH Sarzyna w polskim rynku środków ochrony roślin Wojciech Babski, prezes zarządu CIECH Sarzyna

CIECH Sarzyna zanotował blisko 40-proc. wzrost sprzedaży na polskim rynku w ubiegłym roku, co przełożyło się na zwiększenie udziałów do poziomu 7,8 proc. wobec 6,1 proc. w 2020 r.

W ciągu ostatnich lat udział CIECH Sarzyna w polskim rynku środków ochrony roślin („ŚOR”) systematycznie rośnie – na koniec 2021 roku osiągnął poziom 7,8 proc. (wzrost o 1,7 pkt proc.). Sprzedaż CIECH Sarzyna wzrosła o blisko 40 proc. względem 2020 roku, a wartość całego rynku ŚOR w Polsce urosła w tym czasie o niecałe 9 proc.

Ciech Sarzyna z dobrym wynikiem sprzedaży na rynku ŚOR

- Rok 2021 był dla nas bardzo udany pod względem sprzedaży w Polsce. Ogrom pracy włożony w usprawnienie procesów biznesowych, digitalizację i rozwój portfolio produktowego - celem stworzenia kompleksowych programów ochrony upraw, przyniósł wymierne efekty. Bardzo cieszy nas dywersyfikacja portfela produktów i silne, dwucyfrowe wzrosty sprzedaży w obszarze fungicydów zbożowych i regulatorów wzrostu. Nie zwalniamy tempa, w roku 2022 planujemy wejście na rynek z nowymi produktami w segmencie fungicydów, co jest efektem współpracy z naszą hiszpańską spółką PROPLAN – mówi Wojciech Babski, prezes zarządu CIECH Sarzyna i szef biznesu Agro w Grupie CIECH.

Jak podaje Ciech Sarzyna, dobry debiut rynkowy zanotował produkt HALVETIC®, charakteryzujący się wysoką skutecznością przy jednoczesnym ograniczeniu dawki substancji aktywnej. Produkt jest już dostępny także w Grecji i Portugalii. W planach jest uruchomienie sprzedaży w kolejnych krajach.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI