
W 2020 roku udziały CIECH Sarzyna w krajowym rynku wzrosły do 6,1 proc., z 4,8 proc. rok wcześniej. Wartość sprzedaży spółki należącej do Grupy CIECH wzrosła na polskim rynku o ponad 30 proc. w ujęciu rocznym, a wielkość całego rynku środków ochrony roślin urosła drugi rok z rzędu i przekroczyła 2,7 mld zł.
CIECH Sarzyna zanotował wzrosty w kluczowych segmentach rynkowych: herbicydów zbożowych, fungicydach zbożowych i rzepaczanych oraz herbicydach przeznaczonych do ochrony kukurydzy.
Udział marki Chwastox – wzrósł wartościowo w 2020 roku w kategorii herbicydów zbożowych do 17,1 proc. z 14,0 proc. rok wcześniej. To efekt rozwoju marki w ostatnich latach – łącznie pod marką sprzedawanych jest pięć produktów.
Firma zajmuje obecnie trzecie miejsce w Polsce w kategorii producentów herbicydów zbożowych, ale jest liderem w sprzedaży środków stosowanych wiosną na chwasty dwuliścienne. To właśnie ten rodzaj herbicydów reprezentuje linia Chwastox.
Spółka rozwija także inne linie produktowe – rosną jej udziały m.in. w fungicydach rzepaczanych (w 2020 roku wzrost udziału był niemal dwukrotny). Podobnie rosną udziały CIECH Sarzyna w rynku herbicydów dla kukurydzy - jeszcze 2-3 lata temu CIECH Sarzyna miała ok. 2-3 proc. udziału w rynku, natomiast w 2020 roku było to już 5,6 proc.
- Rynek środków ochrony roślin odrodził się dzięki m.in. sprzyjającym warunkom pogodowym, ale my zebraliśmy także owoce naszej pracy wykonanej w ostatnich kwartałach, takiej jak usprawnienie procesów sprzedażowych czy zintensyfikowanie działań dotyczących rejestracji nowych produktów. W 2021 rok wkroczyliśmy z pozytywnie zakończoną sprzedażą przedsezonową i ambitnymi celami rozwoju portfolio produktowego o innowacyjne rozwiązania dla nowoczesnego rolnictwa – mówi Wojciech Babski, szef biznesu Agro w Grupie CIECH.
Grupa CIECH nie ogranicza swojej działalności tylko do rodzimego rynku środków ochrony roślin. Obecnie dostarcza swoje produkty do blisko 50 krajów na trzech kontynentach i planuje w tym obszarze dalszą ekspansję na kolejne rynki. Firma obsługuje obecnie m.in. rynek niemiecki, australijski, tajski czy rosyjski, a przejęty w 2018 roku Proplan działa m.in. w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Ameryce Łacińskiej oraz w północnej Afryce.
Nie przegap najważniejszych wiadomości
CHF
4,72 -0,03%
GBP
5,34 -0,33%
USD
4,35 -0,57%
ON
7,01 -9 gr
LPG
3,16 -2 gr