Rosja rozważa zakaz eksportu saletry amonowej

Autor: biznes.interia.pl 31 stycznia 2022 17:08

Rosja rozważa zakaz eksportu saletry amonowej Rosyjski rząd rozważa tymczasowy zakaz eksportu saletry amonowej, by zapewnić odpowiednią podaż na rodzimym rynku. / fot. za farmer.pl

Rosyjski rząd rozważa tymczasowy zakaz eksportu saletry amonowej, by zapewnić odpowiednią podaż na rodzimym rynku. Zakaz miałby obowiązywać dwa miesiące, do 1 kwietnia - podaje rosyjski dziennik "Kommiersant". Eksperci oceniają, że może to przełożyć się na wzrost cen tego produktu - informuje interia.pl. 

Zakaz eksportu saletra amonowej z Rosji

Propozycja całkowitego wstrzymania eksportu była omawiana na posiedzeniu w resorcie rolnictwa 27 stycznia, jednak ostatecznej decyzji w tej sprawie nie podjęto. Rozmówca gazety wyjaśnia, że dodatkowe zapotrzebowanie na saletrę amonową wynika z nadejścia wczesnej wiosny w regionach południowej Rosji. W związku z tym wiosenny siew może rozpocząć się kilka tygodni wcześniej, w lutym 2022 r. Odbiorcą saletry amonowej jest także przemysł.

Wzrost cen nawozów. Najnowszy cennik Agrochem Puławy

Nina Adamowa z CEP Gazprombanku informuje, że na Rosję przypada nawet 45 proc. światowego eksportu saletry amonowej. Jej zdaniem dwumiesięczna obniżka podaży mogłaby w krótkim okresie przyczynić się do dodatkowego wzrostu cen za granicą.

Więcej w serwisie interia.pl. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI