×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rolnicy nie chcą być spisywani z dowodu osobistego przy zakupie nawozów

Autor: farmer.pl 09 marca 2021 11:15

Rolnicy nie chcą być spisywani z dowodu osobistego przy zakupie nawozów Rolnicy protestują - nie chcą być spisywani z dowodu osobistego przy zakupie nawozów/ fot. farmer

Rolnicy już protestują przeciwko obowiązującym od 1 lutego unijnym przepisom w sprawie traktowania nawozów azotowych jako ,,prekursorów materiałów wybuchowych''. Nie chcą być spisywani z dowodu osobistego przy ich zakupie - informuje farmer.pl.

Rolnicy nie zgadzają się jednak z tym wymogiem. W momencie podpisywania stosownego oświadczenia w punkcie handlowym, wolą podawać numer gospodarstwa, niż numer dowodu osobistego.

Zaprzyjaźniony z redakcją farmer.pl rolnik z woj. lubelskiego, zwraca w rozmowie uwagę, że podawanie w oświadczeniu nabywcy numeru dowodu osobistego wraz z informacją przez kogo dokument został wydany to prosta droga dla oszustów, którzy mogą wykraść takie dane i narobić sporych kłopotów uczciwym rolnikom. Choćby poprzez zaciągnięcie kredytu na konto nieświadomego gospodarza. Dlatego obowiązujące od 1 lutego unijne przepisy uważa za mocno nierozważne. - Wystarczyłby numer gospodarstwa, bo taka informacja oszustom się nie przyda, a kupującego łatwo zlokalizować - uważa rolnik.

Stanowisko w tej sprawie zajęła ostatnio także Łódzka Izba Rolnicza.

- W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Prezes Bronisław Węglewski wystosował pismo do Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych w związku z licznymi sygnałami od producentów rolnych w sprawie zmiany od 01-02-2021 roku zasad sprzedaży prekursora materiałów wybuchowych podlegającego ograniczeniom zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1148 z dnia 20 czerwca 2019r. - czytamy na stronie łódzkich samorządowców.

Więcej w serwisie farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI