×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rolnicy chcą dopłat do nawozów?

Autor: AGT / www.sadyogrody.pl 09 stycznia 2022 23:51

Rolnicy chcą dopłat do nawozów? Ceny nawozów biją rekordy. Izby Rolnicze proponują różne formy wsparcia dla producentów / fot. shutterstock

Ceny nawozów biją rekordy. Izby Rolnicze proponują różne formy wsparcia dla producentów - 500 lub 100 zł dopłaty. Co na to sami zainteresowani? 

W ubiegłym tygodniu w związku z wysokimi cenami nawozów Izby Rolnicze zaproponowały formy wsparcia dla producentów. Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego zwróciła się do ministra rolnictwa z wnioskiem o rekompensatę do zakupu nawozów mineralnych przynajmniej 500 zł pomocy do 1 ha. 

Zakup nawozów mineralnych z dopłatą nawet 500 zł do ha

Krajowa Rada Izb Rolniczych zaproponowała dopłaty do nawozów mineralnych w formie zwrotu do faktury zakupionego przez rolnika nawozu do określonej dawki na hektar w wysokości 1000 zł do tony zakupionego nawozu.

1000 zł dopłaty do nawozów w formie zwrotu do faktury

Dopłaty do nawozów - co na to rolnicy? 

Na internetowych forach zarówno ceny nawozów, jak i dopłaty do nich budzą wiele emocji. Pod jednym z postów dotyczących propozycji Izb Rolniczych rozgorzała dyskusja. 

Pan Krzysztof pisze: Póki co to nie widzę żadnej pomocy ze strony nowego Ministra Rolnictwa mam nadzieję że stanie na wysokości zadania chociaż wolałbym żeby cena była normalna bo miastowi nie rozumieją pewnych rzeczy i to skłóca miasto z wsią. 

Pani Marzena dodaje: Po co dopłaty i dodatkowa papierologia....obniżka cen nawozów i tyle w temacie.....każdy wie jaka była cena w ubiegłym roku a jaka dziś. 

Zapomnijcie to o jakichkolwiek dofinansowaniach bo to nie przejdzie pewnie moim zdaniem to jest zachęta do kupna nawozów bo że później nam dopłaca a jak kupicie to powiedzą ze środków niestety brakuje i nie ma - komentuje Pan Krzysztof. 

Teraz to powinno być jakieś 4k do hektara żeby rolnik mógł wyjść na 0 - przyznaje Pan Paweł. 

Pan Andrzej zauważył: Dopłaty do nawozów, subwencje do czegoś tam, tarcze do wszystkiego - ludzie opamiętajcie się, inaczej wszyscy pójdziemy z torbami. Rozdajemy pieniądze, których nie mamy. 

Obniżyć cenę saletry do 1500 i po kłopocie .Ci co zakupili wcześniej za tyle ją kupowali albo i taniej a nagle po szybkich wzrostach jest po 3 tys. - proponuje Pan Paweł. 

Pan Marcin zauważa: Niech dopłacą zakładom azotowym a nam przywrócą ceny takie jak były. 

Ceny nawozów w styczniu. Aktualny cennik od Anwil

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI