Rodrigo Santos członkiem zarządu Bayer AG i prezesem działu Crop Science

Autor: farmer.pl 09 listopada 2021 12:22

Rodrigo Santos członkiem zarządu Bayer AG i prezesem działu Crop Science Rodrigo Santos członkiem zarządu Bayer AG i prezesem działu Crop Science/ fot. materiały prasowe

Rada Nadzorcza Bayer AG powołała Rodrigo Santosa (48 l.) do zarządu spółki i na stanowisko prezesa dywizji Crop Science z dniem 1 stycznia 2022 r. Santos zastąpi Liama ​​Condona (53 l.).

Santos jest obecnie dyrektorem ds. operacyjnych działu Crop Science firmy Bayer i odpowiada za globalne operacje handlowe w obszarze rolnictwa.

Santos jest dyrektorem operacyjnym działu Crop Science firmy Bayer od czerwca 2021 r. Po przejęciu Monsanto w 2018 r. kierował działalnością Crop Science w Ameryce Łacińskiej. Santos, obywatel Brazylii, spędził 23 lata w firmie zajmującej się sprzedażą, marketingiem, strategią i rozwojem biznesu w Brazylii, Stanach Zjednoczonych i Europie Wschodniej. Ukończył studia licencjackie z inżynierii rolniczej na Escola Superior de Agricultura Luiz de Queiroz - ESALQ/USP oraz posiada tytuł Master of Business Administration na FGV/Ohio University. 

-Pion Crop Science jest wyjątkowo dobrze przygotowany do wyznaczania standardów branżowych w zakresie innowacji i zrównoważonego rozwoju. Teraz skupimy się na budowaniu na tym fundamencie w nadchodzących latach, aby w pełni wykorzystać znaczący potencjał tworzenia wartości – powiedział prof. dr Norbert Winkeljohann, przewodniczący rady nadzorczej Bayer AG. -Chcielibyśmy gorąco podziękować Liamowi Condonowi za jego osiągnięcia podczas ponad 30 lat pracy w Bayer. W ciągu ostatnich dziewięciu lat z powodzeniem kierował i strategicznie przekształcał dział Crop Science. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość - dodaje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI