×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rejestracja insektycydu Cyperkill Max 500 EC rozszerzona o kolejne zastosowania

Autor: www.sadyogrody.pl 01 kwietnia 2020 12:28

Rejestracja insektycydu Cyperkill Max 500 EC rozszerzona o kolejne zastosowania Firma UPL Polska uzyskała rozszerzenie rejestracji insektycydu Cyperkill Max 500 EC/ fot. shuttersock

Firma UPL Polska uzyskała rozszerzenie rejestracji insektycydu Cyperkill Max 500 EC o kolejne zastosowania małoobszarowe. Środek można stosować w uprawach szparagów, buraka ćwikłowego i innych gatunków warzyw oraz roślin rolniczych.

Insektycyd Cyperkill Max 500 EC zawierający cypermetrynę, dostępny jest w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym i żołądkowym. Przeznaczony jest do zwalczania szkodników ssących i gryzących w uprawach roślin rolniczych, warzywnych i ozdobnych. Na roślinie działa powierzchniowo.

Cyperkill Max 500 EC zarejestrowany do zwalczania szarka komośnika i mszyc w buraku ćwikłowym

W uprawie buraka ćwikłowego z przeznaczeniem na korzeń, preparat można stosować w celu zwalczenia drobnicy burakowej, mszyc, pchełki burakowej, tarczyka mgławego i szarka komośnika. Zabieg należy wykonać zgodnie z sygnalizacją, po wystąpieniu szkodników, od fazy rozwiniętych 2 liści właściwych do fazy, gdy liście zakrywają 50% powierzchni gleby (BBCH 12 - 35), w dawce 0,05 l/ha.

Z kolei w przypadku buraka ćwikłowego z przeznaczeniem na botwinę oraz w uprawach szczypiorku, pietruszki naciowej, szczawiu i szpinaku, insektycyd zwalcza mszyce, zmieniki, gąsienice zjadające liście. Oprysk zaleca się wykonać  po wystąpieniu szkodników, od fazy dwóch liści właściwych do fazy, gdy liście uzyskają 60% masy typowej dla odmiany (BBCH12 - 46), w dawce 0,0 5l/ha.

Nowość w zwalczaniu mszyc w szparagarniach

Dzięki rozszerzonej rejestracji producenci szparagów uzyskują nową broń do walki z mszycami. Preparat zwalcza także inne szkodniki tj. poskrzypka szparagowa, poskrzypka dwunastokropkowa. Zgodnie z zaleceniami zabieg opryskiwania należy wykonać po zakończonym zbiorze wypustek i  pojawieniu się szkodników, w dawce 0,05 l/ha.

Cyperkill Max 500 EC można stosować także w uprawach rzepy i brukwi. Zabieg przeciwko mszycom, pchełkom i gąsienicom zjadającym liście, wykonuje się zgodnie z sygnalizacją, po wystąpieniu tych szkodników, od fazy rozwiniętych 2 liści właściwych do fazy, gdy korzeń osiąga dojrzałość zbiorczą (BBCH 12 - 49). 

W uprawach kopru ogrodowego insektycyd zwalcza mszyce. Pierwszy zabieg należy wykonać po stwierdzeniu szkodników (od fazy dwóch liści właściwych do fazy, gdy uzyskano 60% masy liściowej typowej dla odmiany BBCH12 - 46, w dawce 0,05 l/ha).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI