×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rejestracja glifosatu- jest decyzja

Autor: Sylwia Sałyga 23 grudnia 2022 12:21

Rejestracja glifosatu- jest decyzja Rejestracja glifosatu- jest decyzja/ fot.shutterstock.com

Komisja Europejska przedłużyła europejską rejestrację substancji czynnej glifosat o rok, do 15 grudnia 2023 r. - podaje Związek Sadowników za serwisem nfofruit.nl.

Latem ubiegłego roku została upubliczniona ocena naukowa na temat glifosatu. Z przedmiotowego sprawozdania jasno wynika, że glifosat spełnia kryteria kwalifikowalności. Zostało to szeroko podkreślone zarówno argumentami, jak i nowymi raportami z badań. Ze względu na masowe reakcje nie było możliwości przeprowadzenia oceny przed 15 grudnia 2022 r. Dlatego Komisja Europejska zaproponowała, aby poświęcić na to dodatkowy czas.

Glifosat rejestracja w UE

Glifosat nie jest już dyskusją naukową, ale polityczną. Ostatnie głosowanie nad przedłużeniem pozwolenia na stosowania nie było jednomyślne. Sześć krajów nie zgodziło się na propozycję Komisji Europejskiej. Przeciwko były między innymi Niemcy i Francja. Mimo to Komisja Europejska przedłużyła zezwolenie bez wystarczającego wsparcia ze strony państw członkowskich. Od przyszłego lata ponownie powróci dyskusja o przedłużeniu pozwolenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI