Dla firmy Syngenta produkty biologiczne odgrywają ważną rolę w bardziej zrównoważonym rolnictwie przyszłości, o czym informował prezes firmy Marek Łuczak.

- Syngenta zrobiła duże postępy w zakresie produktów biologicznych. Obrót produktami biologicznymi wzrósł globalnie o 31 procent, umacniając pozycję firmy na tym dynamicznie rozwijającym się rynku - powiedział serwisowi sadyogrody.pl prezes Syngenta Polska.

Biostymulator od Syngenta w uprawie truskawek

Quantis to stymulator wzrostu roślin pochodzenia naturalnego, będący efektem fermentacji soku z trzciny cukrowej i drożdży, wzbogacony potasem i wapniem. 

W uprawie truskawek może być stosowany od końca fazy wegetatywnej (przed
kwitnieniem) do końca owocowania, w dawce 200 ml/ha.

Jakie korzyści z zastosowania Quantis?

- Produkt poprawia wydajność roślin i zwiększa plony poprzez pobudzanie naturalnych procesów fizjologicznych. Zmniejsza negatywny wpływ upału, suszy czy zimna i pomaga roślinom zregenerować się. Pozwala roślinie utrzymać prawidłowe funkcjonowanie aparatów szparkowych i transpiracji na właściwym poziomie. Dzięki temu utrzymuje wodę w komórkach - informuje firma.

Preparat pomaga także przedłużyć fotosyntezę – utrzymuje „efekt zazielenienia” i stymuluje naturalne procesy związane z odżywianiem, wspierając lepszy wzrost roślin i plon. Efekt plonotwórczy biostymulatora obserwuje się zarówno w warunkach stresu, jak i jego braku.

Quantis może być stosowany razem z zabiegiem fungicydowym.