PSOR promuje korzyści bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin

Autor: Krystyna Zagórska/www.sadyogrody.pl 10 listopada 2015 08:32

PSOR promuje korzyści bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin Marcin Mucha, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin/ fot. psor.pl

- Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin w najbliższych miesiącach będzie skupiało się w swoim działaniu na prowadzeniu kampanii edukacyjnej mającej na celu zmianę opinii społeczeństwa na temat roli i konsekwencji stosowania środków ochrony roślin – mówi serwisowi www.sadyogrody Marcin Mucha, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin (PSOR).

- Chcemy przedstawiać fakty, które pozwolą zrozumieć potrzebę i korzyści płynące ze stosowania środków ochrony roślin w rolnictwie. Chcemy uświadomić konsumentom, że środki ochrony roślin stosowane zgodnie z zaleceniami producenta nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt ani środowiska, a ich wykorzystanie niesie za sobą wiele pożytku nie tylko dla samych rolników, ale również dla konsumentów – mówi Marcin Mucha.

Dodaje, że drugim, lecz równie ważnym, obszarem działania PSOR jest prowadzenie systemu zbiórki opakowań po środkach ochrony roślin, zwanego Systemem PSOR oraz kampanii informacyjnej na temat obowiązków związanych z utylizacją opakowań oraz możliwości skorzystania z Systemu PSOR.

Marcin Mucha objął funkcję dyrektora Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin dnia 7 września 2015 roku. Z branżą rolniczą związany jest od ponad 10 lat. Marcin Mucha ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Jest też absolwentem podyplomowych studiów menedżerskich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI