×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Przydatne akcesoria do opryskiwacza – przegląd i ceny

Autor: farmer.pl 13 maja 2020 12:41

Przydatne akcesoria do opryskiwacza – przegląd i ceny Stosowanie wyspecjalizowanych środków ochrony roślin wymaga odpowiedniego zabezpieczenia / fot. Tomasz Kuchta

Sezon oprysków w pełni - na polach roi się od opryskiwaczy. Prezentujemy akcesoria, które doceni każdy użytkownik tych maszyn.

Rękawice ochronne, kombinezony, czy chociażby maseczki: rolnicy coraz częściej przykładają uwagę do własnego bezpieczeństwa podczas korzystania z opryskiwacza. Rynek oferuje również inne akcesoria, które zabieg pryskania czynią bardziej komfortowym.

Odzież ochronna

W ramach odzieży ochronnej należy wyróżnić przede wszystkim kombinezony oraz rękawice. Ceny tych pierwszych zaczynają się od niespełna 20 zł za sztukę i bez problemu sięgają pułapu 150-200 zł. Niezależnie od ceny, ważne aby wybrany kombinezon zapewniał ochronę chemiczną typu 5/6.

Szczególnie narażone na przenikanie szkodliwej substancji do organizmu ludzkiego są ręce, stąd niezwykle ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Warto pamiętać, że rękawice ochronne powinny mieć długie rękawy chroniące również przedramię, a także być odporne na działanie silnych rozpuszczalników.

Według wielu badań najlepszą ochronę przed przenikaniem substancji chemicznych do organizmu zapewniają rękawice wykonane z nitrylu. Dobrej jakości rękawice będą kosztowały około 10 zł za parę. Możliwe jest ich wielokrotne używanie, o ile nie zostaną uszkodzone mechanicznie.

Maski ochronne

Oferta rynkowa maseczek ochronnych jest ogromna i co do zasady możemy je podzielić na 3 grupy: tanie maseczki jednorazowe, maski z wymiennymi pochłaniaczami oraz maski ochronne zakrywające całą twarz.

Jednorazowe maseczki w okresie przed koronawirusem mogliśmy kupić za około 5 zł za sztukę. Obecnie te same produkty niejednokrotnie wyceniane są przez sprzedawców na nawet 70 zł.
Zdecydowanie lepszą ochronę zapewnią maski wielokrotnego użytku z pochłaniaczem i filtrem.

Czytaj więcej w serwisie farmer.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI