Przychody Grupy Azoty wzrosły w III kwartale do 3,9 mld zł

Autor: PAP 10 listopada 2021 10:19

Przychody Grupy Azoty wzrosły w III kwartale do 3,9 mld zł Przychody Grupy Azoty wzrosły w III kwartale / fot. materiały prasowe

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Azoty wrosły w trzecim kwartale tego roku 3 mld 882 mln zł i były o 1 mld 466 mln zł wyższe niż w analogicznym okresie 2020 roku - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie.

Wynik EBITDA wzrósł w tym samym okresie o 50 mln do 300 mln zł.

W komunikacie dodano, że w ujęciu narastającym od stycznia do września 2021 roku, Grupa Kapitałowa wygenerowała 10 mld 417 mln zł przychodów ze sprzedaży, 1 mld 67 mln zł zysku EBITDA i 10,2 proc. marży EBITDA, odnotowując wzrost tych wartości w stosunku do ubiegłego roku o 2 mld 628 mln zł (przychody ze sprzedaży), o 64 mln zł (wynik EBITDA) oraz spadek marży o 2,6 p.p.

Spółka informuje, że pozytywny wpływ na skonsolidowany wynik EBITDA w III kwartale i w okresie dziewięciu miesięcy 2021 roku miały wysokie ceny większości produktów w kluczowych segmentach (nawozy, chemia i tworzywa), jak również wyższy łączny wolumen sprzedaży w segmentach chemia i tworzywa.

Z kolei niekorzystny wpływ na wyniki miały rekordowo wysokie ceny surowców - głównie gazu, ale również m.in. propylenu, fenolu, benzenu i fosforytów oraz wyższe koszty energii elektrycznej i uprawnień do emisji CO2.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI