×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Przegląd ciągnika sadowniczego przed zimą

Autor: www.sadyogrody.pl 05 grudnia 2021 13:55

Przegląd ciągnika sadowniczego przed zimą Czas odpowiednio zabezpieczyć ciągniki przed kolejnym sezonem/ fot MG

Zima to czas odpoczynku dla maszyn sadowniczych, w tym dla ciągników. Nadszedł czas aby odpowiednio przygotować i zabezpieczyć sprzęty przed niskimi temperaturami.

Zima to czas odpoczynku dla maszyn sadowniczych, w szczególności dla ciągników, które w sezonie podlegają bardzo częstemu użytkowaniu.

Zimą ciągniki są mniej lub rzadziej eksploatowane, a czasem też zwyczajnie oczekują na rozpoczęcie kolejnego sezonu. Z kolei szczególną uwagę należy zwrócić na opryskiwacze, mające kontakt  z wodą. W obu przypadkach ważne jest odpowiednie zabezpieczenie naszych maszyn przed zimą oraz możliwie najskuteczniejsze przedłużenie ich żywotności.

Zadbaj o ciągnik sadowniczy przed zimą

Ciągniki sadownicze nie wymagają wiele pracy w kontekście przygotowania do sezonu zimowego. Ważnym jest regularne serwisowanie oraz zadbanie o podzespoły.

W szczególności należy zadbać o układ paliwowy i układ chłodzenia, oraz akumulator. W układzie chłodzenia musi znajdować się niezamarzający płyn chłodniczy, dostosowany do wymagań danego modelu ciągnika. Pozwoli on wyeliminować ewentualne szkody wyrządzone przez mróz. Przy okazji przeciwdziała korozji. Jeśli układ był już takim płynem zalany, warto sprawdzić jego właściwości refraktometrem, który wskaże, czy płyn zachował odpowiednią temperaturę zamarzania.

Ciągniki sadownicze oraz przydatny sprzęt na GieldaRolna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI