Problemy branży ochrony roślin: wycofywanie substancji czynnych, nielegalne śor. (wideo)

Autor: www.sadyogrody.pl 09 listopada 2018 11:27

Problemy branży ochrony roślin: wycofywanie substancji czynnych, nielegalne śor. (wideo) Marcin Mucha, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin/ fot. PTWP

- Jednym z największych problemów obecnie w naszej branży jest stopniowe wycofywanie substancji aktywnych. W samym 2018 roku przeznaczono do wycofania na poziomie Unii Europejskiej lub zostało już wycofanych ponad 20 substancji aktywnych, a to oznacza, że z portfolio rolnika zniknie kilkanaście środków ochrony roślin – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Marcin Mucha, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

- Środki ochrony roślin są narzędziem pracy rolnika i są niezbędne do tego, aby produkować żywność bezpieczną, dobrej jakości i po przystępnych cenach – dodaje.

I zwraca uwagę również na proceder nielegalnego sprowadzania lub stosowania środków ochrony roślin. - Faktycznie nielegalne środki ochrony roślin pojawiają się na rynku, dlatego my jako Stowarzyszenie Ochrony Roślin podejmujemy wszelkie możliwe działania, zwłaszcza edukacyjne, zachęcamy rolników do tego, aby kupowali legalne produkty, z legalnej sieci dystrybucji i w sprawdzonych miejscach, aby mieć gwarancję skutecznego zastosowania tego środka, gwarancję bezpieczeństwa samego produktu dla późniejszych konsumentów – mówi Marcin Mucha, dyrektor PSOR.

 

Materiał wideo powstał podczas konferencji "Sady i Ogrody", która odbyła się 7 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI