×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Preparaty miedziowe a ochrona porzeczek

Autor: www.sadyogrody.pl/ inhort 10 maja 2021 15:15

Preparaty miedziowe a ochrona porzeczek Preparaty miedziowe można stosować do ochrony porzeczki czarnej przed antraknozą, rdzą wejmutkowo-porzeczkową i białą plamistością liści/ fot. shutterstock

W związku z pytaniami odnośnie stosowania środków miedziowych w uprawie porzeczek kolorowych Instytut Ogrodnictwa -PIB przypomina, że środki miedziowe nie mają rejestracji do stosowania na porzeczce czerwonej i białej.

Eksperci z Instytut Ogrodnictwa - PIB przypominają, że w tym sezonie do ochrony porzeczki czarnej zarejestrowane są środki miedziowe oparte na tlenochlorku miedzi: Miedzian 50 WP, Miedzian Extra 350 SC i Kares 350 SC. Są to środki o działaniu powierzchniowym do stosowania zapobiegawczego. Polecane do ochrony porzeczki czarnej przed antraknozą, rdzą wejmutkowo-porzeczkową i białą plamistością liści. Można je stosować bezpośrednio przed kwitnieniem, zaraz po kwitnieniu aż do zbiorów (BBCH 59-81), z zachowaniem 7 dni karencji.

Miedzian 50 WP i Miedzian Extra 350 SC można stosować także w ekologicznych uprawach porzeczki czarnej.

Instytut Ogrodnictwa-PIB informuje, że środki miedziowe nie mają rejestracji do stosowania na porzeczce czerwonej i białej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI