×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Premier: będziemy wpływali na cenę nawozów poprzez interwencje zakupowe

Autor: PAP 16 października 2021 10:58

Premier: będziemy wpływali na cenę nawozów poprzez interwencje zakupowe Prawie trzykrotny wzrost cen nawozów sztucznych, jest efektem podwyżek cen gazu/ Fot. shutterstock

Jeśli sytuacja na rynku nawozów sztucznych nie uspokoi się, będziemy wpływali na cenę poprzez interwencje zakupowe - mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas czatu na Facebooku.

Podczas sesji pytań na Facebooku, premier wskazał, że prawie trzykrotny wzrost cen nawozów sztucznych, jest efektem podwyżek cen gazu. "W cenie nawozu, gaz stanowi obecnie nawet 70 proc., podczas gdy kiedyś było to ok. 40 proc. Jeśli sytuacja się nie uspokoi, będziemy wpływali poprzez dopłaty, poprzez interwencje zakupowe na cenę" - mówił. Dodał również, że cena gazu jest bardzo wysoka m.in. "na skutek manipulacji Gazpromu i Rosji"

Powiedział też, że do unormowania sytuacji na rynku trzody chlewnej i wzrostu cen skupu, niezbędna jest przede wszystkim skuteczna walka z afrykańskim pomorem świń. Wskazał, że "jednocześnie dokonujemy różnego rodzaju skupów i zmian procedur tam, gdzie pozwala nam na to Unia Europejska". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI